Wpis z mikrobloga

@DonCastel: od zawsze tu powtarzam, Sir Lewis to król wyciągania limitów z najlepszych konstrukcji. Niestety jeśli dochodzi o równe ściganie z konkurencyjnymi bolidami to wtedy się okazuje, że już tak nie odstaje od reszty stawki.

@joybubbles: podrzucisz różnice definicji między bronieniem a blokowaniem w F1?
@joybubbles: Z perspektywy semantycznej nie postawiłeś żadnej stosownej granicy między blokowaniem [przeciwnika] a bronieniem [swojej] pozycji w stosunku do tego co się działo. Nie było że strony Pereza zygzakowania, przekraczania granic regulaminowych, robienia brake checków itd.

Fajnie by było jakbyś zestawił podobną walkę (podobny czas trwania) i różnicę w czasach z okrążenia przed rozpoczęciem walki jako referencja potwierdzającą Twoją tezę. Niestety brakuje tu analizy argumentu, więc nie przyznam Ci racji.

Ale
@Grubogruby: Chcesz szczegóły, z pełnymi danymi - proszę bardzo. Oto masz mapkę z różnicami w średniej prędkości w minisektorach między Verstappenem a Hamiltonem w okrążeniu 20. Jako że między Perezem i Hamiltonem nie było większej różnicy to można przyjąć że strata Hamiltona wynika z blokowania Pereza.

Jako blokowanie rozumiem celowe spowalnianie siebie i rywala które nie wynika z chęci utrzymania pozycji a innych korzyści (w tym przypadku dla wyniku zespołu). Być
joybubbles - @Grubogruby: Chcesz szczegóły, z pełnymi danymi - proszę bardzo. Oto mas...

źródło: comment_1639407362Qcn2HxID6VrK7qwo4MJCQb.jpg

Pobierz
@joybubbles: wciąż kumplu nie podałeś referencyjnych danych z przykładowej walki innych na tym torze.

Tor jest szeroki na tyle, że w każdym miejscu poza zakrętami 9, 10, 11 LH mógłby ominąć przeciwnika jadącego zdecydowanie wolniej.

Ja wiem, że dla świeżych kibiców ciężko uwierzyć, że można toczyć walkę na dłuższym dystansie niż strefa DRS.

Jak mówiłem, emocje nie pozwalają zrozumieć Ci clue tego o czym rozmawiamy - spowolnienie LH przez obronę pozycji
Grubogruby - @joybubbles: wciąż kumplu nie podałeś referencyjnych danych z przykładow...

źródło: comment_1639417007cpJn5xVliejRe8R7HQ5KNY.jpg

Pobierz
@Grubogruby jeśli chodzi Ci to czy to było blokowanie dokładnie według przepisów FIA to nie, nie było to blokowanie.

Ale Perez czekał na Hamiltona po to, żeby w maksymalny sposób go spowolnić (i siebie przy okazji) przez co szkodził swojemu wyścigowi i pomagał maxowi. I nie było w tym przypadku ani sam się temu nie dziwię, taka jest jego rola w tym zespole.

Dla mnie to jest tak oczywiste że nie wiem