Wpis z mikrobloga

Hej Amigos. Chciałem zacząć 'postanowienie noworoczne' trochę wcześniej a jest nim nauka hiszpańskiego. Nie uczyłem się jednak innego języka niż angielski (tutaj fluent) - od czego w ogóle zacząć? Apka w stylu duolingo i w miarę z nauką słówek próbować się wsłuchiwać w podcasty/filmy? Oczywiście opcja z indywidualną nauką online też wchodzi w grę ale to na pewno nie jest jeszcze ten etap
#hiszpanski
  • 3
@k1906: Podpowiem jako doświadczony hiszpańczyk, duolingo jest dobre do nauki słownictwa i załapania ogólnie konceptów obecnych w danym języku, kolejność czasowników i rzeczowników w zdaniu itp. Ale po tym wszystkim trzeba uczyć się mówić i słuchać materiałów na yt które Cie interesują, niekoniecznie szkoleniowych.

Źródło: „uczę się” na duolingo już jakiś czas a nie potrafię powiedzieć ot tak tego co myśle po hiszpańsku, po angielsku uważam się za fluenta i mogę
uwielbiamnalesniki - @k1906: Podpowiem jako doświadczony hiszpańczyk, duolingo jest d...

źródło: comment_1639299950sWmM0Vkl2Z2iw08Uk8AO14.jpg

Pobierz
@k1906: ja właśnie zaczynałam z Duolingo eng->es, jest okej :) do tego ich podcasty oraz bajki i seriale, które już znam po hiszpańsku. Gdzieś przy Unicie 3. już ma sens wziąć nauczyciela. Chociaż ja otaczalam się językiem równolegle (mieszkanie w Hiszpanii, sporo słuchałam), więc może w 4. bedzie dopiero warto :)
@k1906: Uczę się hiszpańskiego samodzielnie. Obecnie jestem gdzieś na poziomie pomiędzy B1 i B2. Na początku korzystałem z aplikacji memrise i quizlet, żeby nauczyć się podstawowych słówek. Gdy już złapałem jakieś podstawy to zacząłem słuchać wszystkiego po hiszpańsku. Na początku większości nie rozumiałem. Jednak gdy często pojawiało się jakieś słowo, którego nie rozumiałem to tworzyłem fiszki i w ten sposób poszerzałem słownictwo. Tym sposobem, w tym momencie mogę bez problemu obejrzeć