Wpis z mikrobloga

Cześ Mireczki i Mirabelki

Mam dylemat odnośnie zakupu tabletu graficznego dla córki, doradźcie coś do zakupu na pierwsze takie ustrojstwo. Młoda się uczy i nie wiem na jak długo jej starczy chęci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 14
@squirrel666: sądzę, że bez wyświetlacza- do podpięcia pod lapka i telefon budzet - tu jest problem ja bym wolał jak najmniejsze ale wiem, że nie warto kupować szrotu. Czy do 500 pln da radę coś znaleźć sensownego?
@byju: przede wszystkim piorko, dodatkowe przyciski funkcyjne, ktore mozna przypisac pod klawisze bez uzywania klawiatury no i przede wszystkim rozmiar… moze zerknij na jakich formatach corka najczesciej rysuje? Ja bym celowala w raczej mniejszy.
@byju: Szczerze, jeżeli do testowania bo nie wiadomo czy młoda ma chęci, to nic lepszego od HUIONA nie kupisz. Zerknij na tańsze modele, za 3 stówki idzie wyciągnąć ten większy (im większa powierzchnia tym większa wygoda pracy, ale to też zależy od preferencji).

Wacom Bamboo slate nie nadaje się do obsługi oprogramowania graficznego, więc raczej jest "dodatkiem".
Wacom ogólnie, jeżeli mówimy o budżetowych rozwiązaniach, to nie ma nic do zaoferowania. Ich
via Android
  • 0
@zajente ciężko określić ( ͡º ͜ʖ͡º) w chwili obecnej szkicuje i rysuje postacie. Jeżeli chodzi o pracę z komputerem i oprogramowaniem... Hmm jakąś manga rysowana w jakimś programiku i to tyle chyba. Jak wstanie to wypytam bardziej szczegółowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@byju: Jak do rysunku to darmowa Krita. Jak do innych celów to warto zerknąć na affinity photo (podmianka dla photoshopa) i affinity designer (adobe illustrator). Zróć uwagę, bo często robią promo -50%.