Wpis z mikrobloga

#squidgame spoko, choć cierpi na ten sam syndrom co #domzpapieru - fajny pomysł, ale jako że serial musi mieć X odcinków, to dodają na siłę dziwne wątki do fabuły, co rozwleka środkowe części odcinków.

Niżej spoilery i pytania otwarte:

0. w pierwszym zadaniu bierze udział tylko ok. 280 osób (każdy szlaczek na zdjęciu to 10 osób)
1. nie mam pojęcia jaki interes miał Sang-woo Jo (ten drugi finalista) w niezasugerowaniu swoim wtedy kompanom (głównemu bohaterowi, Aliemu i dziadkowi) stanięcia do kolejki po trójkąt - albo miał rację co do zadania i wszyscy by przeżyli albo się mylił i razem by ogarnęli co dalej
2. dziadek próbował na koniec uchodzić za kogoś fair, kto pozwala ludziom się wycofać. Ale - ludzie wrócili do gry po pierwszej rundzie w przekonaniu, że grają tak, że każdy ma szansę wygrać. Tym czasem 3., 4. i 6. gra z definicji musiały wyeliminować połowę populacji
3. wątek małżeństwa grającego ze sobą w kólki (ktoś wcześniej poruszał, że fajnie jakby pokazano ich rozterki i żeby może nawet zginęli razem), ale moje pytanie brzmi - skoro wiedzieli że gra jest śmiertelna, to po co wrócili do gry razem? Na podstawie pierwszej gry nie można było dojść do wniosku, że zwiększą swoje szanse w parze, a pieniędzy z jednej wygranej mieliby i tak dość
4. VIPy mieli dialogi na poziomie Pamiętników z wakacji
5. dlaczego nie było nocnych rozrób przed rundą z mostem, kiedy zostało ich 16-ścioro i "bandzior" nie musiał się już bać swoich kolegów
6. wątek policjanta - dlaczego zaczyna szukać brata akurat teraz, choć brat ma za uszami już 5 lat brania udziału w przedsięwzięciu
7. policjant podwędził kwadratową maskę i nikt inny się nie zorientował, że jej brakuje
KRS - #squidgame spoko, choć cierpi na ten sam syndrom co #domzpapieru - fajny pomysł...

źródło: comment_1639079237ZRZKKAnFPlvrAOTjEHKJNz.jpg

Pobierz
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@K_R_S: 1 - liczył na eliminację konkurencji, kumał na czym zadanie polega.
2 - wracali, bo brakowało im kasy i nie mieli w sumie wiele do stracenia. Nie było wiadomo w co będą dalej grali.
3- kulki. W sumie nie wiem, ale chyba miał być wątek wielkiej miłości.
4- nie no, poziom wyżej xD