Wpis z mikrobloga

#slusarstwo #tokarka no i trochę #obrobkametali #patologia
W zeszłą środę zawiozłem ślusarzowi dwa kawałki tłoczyska fi80 żeby wywiercił i roztoczył otwór w środku na fi65 i jakieś 0,02-0,03 mm w plusie, oraz kawałek teflonu żeby dorobić dwa pierścienie ślizgowe do tego tłoczyska. Wymiary pierścieni jakie chciałem to 100x80x10, oczywiście zewnętrzny wymiar w plusie ok 2-4 setki żeby było pasowanie ciasne i wewnętrzny też 2-4 setki w minusie żeby było ciasno. Warunki ustalone, robota ma być na kolejny dzień, ma dzwonić.
Czwartek, godzina 17, koleś nie dzwoni, dobra może się nie wyrobił, jutro pewnie będzie.
Piątek, godzina 12 dzwonię do niego. No nie dam rady, będzie w poniedziałek i z tego teflonu to nie da rady wyciąć bo to płyta i nie ma jak złapać. Może zrobić z poliamidu. Dobra, trudno, niech będzie.
W międzyczasie poczytałem i poliamid nie nadaje się na uszczelnienia do kontaktu z wodą po potrafi wchłonąć wodę i wtedy nie trzyma wymiarów.
Sobota rano dzwoni. Gotowe można odebrać.
Odebrałem, wygląda wszystko legitnie. Zmierzyłem tulejki, całkiem spoko tolerancja, pasuje w docelowe miejsce. Ale pierścienie ślizgowe to totalna porażka.
Jeden ma wymiary 100,3x80,1x10 czyli z jednej za duży i nie wejdzie w docelowe miejsce i jednocześnie jest luźny na tym wałku fi 80, drugi jest 99,95x79,95x10, czyli wałek trzyma się ciasno ale znów pierścień jest luźny w swoim docelowym miejscu. Czyli z dwóch elementów żaden nie nadaje się do użycia.

Chciałem sam wytoczyć te pierścienie z teflonu, ale się pieprznąłem i uciąłem o kilka mm za krótko. No to kupiłem kawałek polietylenu PE1000 (prawie 10x tańszy niż PTFE), no i wytoczyłem sobie sam. W taki sposób że wymiary to 100,06x79,96x10
To zielone to te pierścienie.
#konstruktorelektrykamator <== Tag do obserwacji moich wysrywów.
bambus94 - #slusarstwo #tokarka no i trochę #obrobkametali #patologia
W zeszłą środę...

źródło: comment_1639078122QkDNdworly82XHz5OnQzTf.jpg

Pobierz
  • 6