Wpis z mikrobloga

1,5 roku temu miałem zestaw fpv i do tego gogle FPV od DJI. Niestety trochę się zraziłem do DJI bo chyba dostałem airunit z wadą fabryczną, bardzo mały zasięg po 150m, nawet przy zwiększonej mocy (wersja US 700mW), Potem brakowało czasu na latanie i sprzedałem wszystko w cholerę, została lutownica i ładowarka. Teraz chce powrócić do latania, jednak jako ze jest szansa ze znowu mi się szybko znudzi nie chce inwestować 4-5k zł na sam system DJI (aparatura, google, airunit - wcześniej taki zestaw miałem). Szukam fajnych gogli i aparatury. Zależy mi na dobrym zasięgu - nie tyle na odległości co żeby nie było problemu z lotem między drzewami itd. Jeżeli chodzi o aparatura myślę nad TBS Tango 2, jednak nie wiem jakie wybrać gogle żeby chociaż trochę zbliżyć się jakością obrazu do DJI, ale również żeby nie zrujnowało to mojego budżetu. Chciałbym ze wszystkim wyrobić się w 4k zł. (wszystko czyli dron, aparatura, gogle i chociaż z 3 pakiety). Co byście wybrali na moim miejscu?

#fpv #modelarstwo
#drony #dron
  • 13
@PiotrokeJ: Analog nie zbliży się jakością do cyfry a jeżeli już chcesz próbować bo bardziej patrz na kamerkę w dronie niż gogle. Ja używałem ev300D i O i oba modele był spoko no ale to 1,5k. Szukaj gogli ze sporym FOV'em i ekranami OLED. W ten sposób chyba osiągniesz możliwie dobry obrazek. Aparatura jest dobra, sam niedawno zakupiłem i podoba mi się. A co do jakości sygnału i latania między drzewami
@PiotrokeJ: gogli nie znam bo nie miałem z nimi styczności a sharkbyte za jakiś czas może być ciekawym rozwiązaniem. W tej chwili moim zdaniem nie warto inwestować w to.
cobra x troche duże, to boxy jednak. I nie wiem czy pasują pod SB.


@wpisynienawisci: Nie. To są małe kubły. Nie są znacząco większe od DJI.

@PiotrokeJ: Jeśli akceptujesz kubły to cobry sa dobrym tropem ale... chcesz niemożliwego i ja bym na Twoim miejscu wracal do DJI.
Analog nigdy nie będzie tak ładny. Sharkbyte nigdy nie będzie tak ładny i ma moc raczej niższa niż DJI.
I licząc używki cobry
Nie. To są małe kubły. Nie są znacząco większe od DJI.


@wbielak: miałem cobry, miałem ev800d, miałem hdo, skyzone i kubły to jednak kubły. Są większe i mniejsze ale z różnych względów, zwykle wygody, wagi i mobilności kubłowate gogle są u mnie na samym dole.
@PiotrokeJ: co poradzić.
Pooglądaj sobie porównania FS z DJI. Przynajmniej będziesz wiedział za co dopłacasz te 800zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
FS można rozważać (ja rozważam choć mam nadzieję w przyszłym roku przejść na DJI) jeśli już masz przyzwoite gogle z HDMI.
Jak masz kupić gogle to moim zdaniem po prostu się nie opłaca.