Wpis z mikrobloga

Moja mama, pielęgniarka. Zaszczepiona wszystkimi możliwymi dawkami, w tym co roku na zwykłą grypę. W poniedziałek zrobiła test, wczoraj przyszedł wynik - oczywiście pozytywny.
Jak mi się ktoś jeszcze raz wynurzy z #!$%@?, że szczepienie ma być obowiązkowe, to go śmiechem zabiję na miejscu. Nie ma, NIE MA absolutnie #!$%@? żadnych argumentów za tym, żeby ludziom w tej kwestii odbierać wolną wolę. Szczepionka miała gwarantować, że nie zachorujemy - nie gwarantuje. Miała chronić przed roznoszeniem wirusa - nie chroni. Miała dawać łagodny przebieg choroby - no nie zgadniecie, nie daje.
Chcesz się szczepić, to się szczep. Nie chcesz, to nie. A jak chcesz innym mówić co mają robić, to zostań majorem w wojsku, cholerny zamordysto.

#koronawirus #oswiadczenie
  • 228
  • Odpowiedz
@Carramba666: a jak z tą resztą szczepień? teraz jest pakiet obowiązkowych szczepień i mało kto na to narzekał


@stan-tookie-1: a wiesz czemu? Ponieważ nie ma bezpośredniego powiazania szczepienia z możliwością np. robienie zakupów. W przypadku COVID jest to powiązanie i to znaczne. Niestety, ale już dawno zmieniła sie definicja zaszczepionego. W tym momencie wygląda ona tak: zaszczepiony == posiada paszport COVID.
Osoba po 2 dawkach, może być wg. prawa, nie
  • Odpowiedz
@sezzart: Wiem jaka jest różnica, problem jest w tym, że nie można mówić o zwykłej implikacji.

Implikację mielibyśmy w tak ułożonym zdaniu: "szczepienie daje szansę na uniknięcie zakażenia" - tutaj bym się do niczego nie przyczepił, bo prawdopodobnie tak jest. Natomiast zdanie p="szczepienie jest jedyną szansą" q="na uniknięcie zakażenia" jest równoważnością, z którą mam problem.

Nie chce mi się kłócić o logikę, bo nawet jeśli masz rację, to zdanie wypowiedziane przez
  • Odpowiedz
@zobq: To co powiesz na to co było na ulotce Pfizera jeszcze w marcu? Zmieniacie swoje poglądy jak chorągiewki na wietrze i dostosowujecie je do tego, co lobby w TV wam wklepie do mózgów, a z ludzi o stałych poglądach od początku tego cyrku (sprawdzających się z dnia na dzień) próbujecie zrobić chorych psychicznie.
VACum - @zobq: To co powiesz na to co było na ulotce Pfizera jeszcze w marcu? Zmienia...

źródło: comment_1638971634j3hFRISqzhBzdmwzg8gDws.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Carramba666 Ja #!$%@?ę. A wziąłeś pod uwagę, że może dzięki temu, że jest zaszczepiona nie umiera teraz pod respiratorem? Właśnie rano byłem na zebraniu komitetu ds. zakażeń szpitalnych. Byli też szefowie 3 OIOM-ów, wszyscy zgodni - >90% pacjentów pod respirayorami i umierających to niezaszczepieni. Więc ciesz się, że amsz mądrą matkę, bo dzięki temu będziesz ją miał dłużej.
  • Odpowiedz
  • 2
@Elaviart Nie rozumiesz. Nigdzie nie pisałem, że wierzę w jakąkolwiek argumentację z TV. Ja doskonale wiem, że jest kłamliwa, ale czy to odbiera mi prawo być z tego powodu rozgoryczonym?
  • Odpowiedz
  • 0
@Carramba666
Srał pies te wszystkie ich kłamstwa. Kto chce niech się szczepi i na tym koniec.
A i szczepionki powinny być płatne od 3-ej dawki. Dlaczego mam płacić za coś co uja pomaga?
  • Odpowiedz
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 3
@Carramba666: u mojej cioci w szpitalu personel jest okrojony mocno bo chorują na covida. Oczywiście zaszczepieni z tego co mówiła. Niby szczepionki 100% skuteczności nie mają to po co ten cały paszport? Zaszczepieni i chorują i roznoszą wirusa. A w warunkach szpitalnych to pewnie i lokalne fajne mutacje się trafiają...
  • Odpowiedz
@evciulek lekarzom też namieszali w głowie, ostatnio jak byłam w przychodni to zamiast przeprowadzić ze mną szczegółowy wywiad to głównie pytanie czy jestem zaszczepiona. nie chcą podejmować żadnego leczenia dopóki nie zrobisz testu
  • Odpowiedz
@SamiS: jakie dane? Jak potwierdzisz czy ktoś kto się zaszczepił byłby hospitalizowany podczas przebiegu covid gdyby nie miał szczepionki?
Nie da się tego zbadać oraz potwierdzić.
  • Odpowiedz