Wpis z mikrobloga

Ktoś miał do czynienia z bombelkiem który mało co śpi? Od urodzenia mało spał.
Teraz ma prawie półtora roku, śpi średnio 8 godzin na dobę, łącznie z dzienną drzemką.
On nie jest zmęczony, mógłby szaleć cały czas. W nocy trzeba go usypiać kilka godzin żeby chociaż na 3 godzin poszedł spać. On się nie daje i się drze.
#dzieci
  • 17
@hipodrom: wybierzcie się do specjalisty od terapii SI . Byliśmy ze swoim bombelkiem bo też jest cholernie aktywny, coś jak u Ciebie i okazało się, że miał delikatnie zanurzone czucie głębokie . Dostaliśmy kilka zaleceń, z czego najlepszy efekt dały masaże całego ciała zamienione przeze mnie na takie trochę mocniejsze przytulanie, nogi, ręce itd całe ciało osobno . Co prawda nie uspokoił się po tym w żaden sposób ale za to
@robertx: z tego co patrzę to to są np masaże Wilbarger? Byliśmy ostatnio u neurologa i żadnych zaburzeń nie stwierdziła... Nie ma problemu z otoczeniem. Ale faktycznie aktywne jest masakrycznie, wśród znajomych zdecydowanie najbardziej
@hipodrom: Spróbuj uciskać/masować najpierw jedną rękę, potem drugą, brzuszek, nogi w kilku miejscach itp, nam to tak z 20 minut zajmuje. Może pomoże, na pewno nie zaszkodzi a i fajnie czas spędzicie :-)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hipodrom: ze wszystkich wspaniałych porad jakich udzielają jedni rodzice innym miał ym tylko jedną: przeczekać. Z moich obserwacji wynika, że wszelkie próby działania żeby coś zmienić u dzieci tylko prowadzą to większej frustracji rodziców ¯\_(ツ)_/¯
A zalecane przez @robertx przytulanie wydaje mi się znakomite. I na sen i na wszystkie inne okoliczności :-)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hipodrom: ja z tego korzystałam :) u nas efekty były i są naprawdę super... Tylko, że myśmy nie mieli problemu z ogólną małą ilością snu, tylko z zasypianiem i milionem pobudek. Ale może na wasz problem tez coś zaradzą. Jak byś chciał coś wiedzieć to pisz na priv :)