Wpis z mikrobloga

Czy przenośny klimatyzator do ogrzewania ma w ogóle sens?
Bo na moje to jedyne co to robi, to schładza ciepłe powietrze z pokoju i wypluwa na zewnątrz, czyli nie działa to jak prawdziwa pompa ciepła.

Chciałem sobie to wziąć jako ogrzewanie do garażu, ale po pierwszym teście okazało się, że nic nie grzeje, i teraz nie wiem, czy ja coś źle zrobiłem, czy to po prostu jest lipa.

#klimatyzacja #pompaciepla #ogrzewanie
  • 18
@thris: ma to sens tylko w momencie kiedy masz prąd za darmo i klimatyzator.
W innym przypadku polecam"
1. promiennik elektryczny
2. promiennig gazowy
3. każde źródlo ciepła któego spaliny można wyrzucić na zewnątrz
Czy przenośny klimatyzator do ogrzewania ma w ogóle sens?


@thris:
nie

Bo na moje to jedyne co to robi, to schładza ciepłe powietrze z pokoju i wypluwa na zewnątrz, czyli nie działa to jak prawdziwa pompa ciepła.

no jak nie, jak tak
przecież pompa ciepła tak działa xD
@darek-jg: dobrze powiedział- musisz pompować ciepło w drugą stronę
@PanKracy582: No właśnie, tak jak napisał @darek-jg. Czyli jak nie chłodzi powietrza na zewnątrz, to nie działa jak pompa ciepła. Bo w mojej konfiguracji on chłodzi powietrze, które dopiero co nagrzał w środku no i wypluwa je na zewnątrz. A powinien brać powietrze z zewnątrz i je chłodzić.

@Issac: z gazem to lipa jest, bo straszną wilgoć powoduje, no i trzeba mocno wentylować.
Chyba najlepszą opcją jest webasto, bo
@thris:
ty pijany czy niespełna rozumu?
jak masz w domu gorąco i chcesz schłodzić to klima pompuje ciepło przez rurę na zewnątrz, wyrzuca gorące

chcesz pobrać ciepło z dworu i wtłoczyć do środka, więc klima na zewnątrz a rura do środka

rozumiesz?
Ja widzę, że chyba ty nie rozumiesz koncepcji pompy ciepła xD.


@thris:
ale to mów do siebie, tak?
bo to ty nie rozumiesz jak działa pompa ciepła xD

gdybyś miał profesjonalny klimatyzator typu inwerter to mógłbyś nim zarówno zimą grzać jak i latem chłodzić mieszkanie
masz zwykłego kasztana i odwrócić kierunek przepływu ciepła uzyskasz tylko zamieniając miejsce chłodzenia i grzania fizycznie
@thris: i ma funkcję grzania? To nie może działać, dlatego że idea pompy ciepła to przenoszenie ciepła z jednego ośrodka w drugi. Ciepło z powietrza na zewnątrz jest odbierane (dodatkowo schładzane) i przenoszone na powietrze w środku.

Ale musisz pobrać powietrze z zewnątrz, schłodzić je (odebrać z niego ciepło), a potem wyrzucić z powrotem na zewnątrz.

Nie da się tego zrobić na jednej rurze.
@Mirkomil:
on chyba nie rozumie, że jak na dworze jest 5*C i obniżysz temperaturę o np. 5*C to jest to ciepło które zostanie wtłoczone do domu ¯\_(ツ)_/¯

no bo jak to, skoro na dworze jest 5*C a w domu 20*C to przecie na zewnątrz zimniej a w środku cieplej xD
nie pojmuje, że obniżenie temperatury zarówno z 40*C do 20*C to to samo co z 10*C do -10*C
XD