Wpis z mikrobloga

Mircy od #hydraulika ratujcie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Od kilku h tkwię w kuchni, nowy kran założony a tu okazuje się że jednak węzyki doprowadzające wodę do wymiany. Normalnie nie byłoby problemu ale że to #uk to oczywiście standardowe węże (dołączone do kranu) nie pasują bo zamiast normalnego gwintu jest to co na picrelu.

Niby nakrętka się odkręca ale rura i tak jest wpuszczana do środka czy tam nasadzana, nie pamiętam. A w tej... tubie (?) po prawej siedzi śruba z gwintem płaskim (#!$%@? wie po co).
Zetknął się ktoś kiedyś z takim patentem? Mógłby podpowiedzieć jakie do cholery mam węże zamówić żeby pasowało?...
Ratujcie bo mi jutro różowa łeb urwie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#zalesie
w.....4 - Mircy od #hydraulika ratujcie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Od kilku h tkwię w kuchni, nowy k...

źródło: comment_1638741925fmiEsnldAdQsnIXv1hxeuL.jpg

Pobierz
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wilku1984: Śruba do płaskiego śrubokręta ale nie z gwintem płaskim, bo gwint to #!$%@? dookoła śruby leci wężykiem ;) A tak poważnie śrubka to zawór w wersji mini na śrubkę. Nasadzanie i uszczelnienie na miedziane rury robisz za pomocą compression coupling i tzw. oliwki. Video Albo kup sobie Flexible Compression Tap Connector jak [ten] (https://www.screwfix.com/p/flexible-tap-tails-10mm-x-15mm-x-300mm-2-pack/4565G) albo kup sobie złączki do, które na jednym końcu mają takie łączenie zaciskowe do miedzi
@tomano: Dzięki za info, nie miałem nawet pojęcia o istnieniu tego.
A skoro jesteś to dopytam jeszcze o jedno: właśnie zmierzyłem gwint na tym ustrojstwie ze zdjęcia, gwint na moich standardowych wężykach (na ich nakrętkach) i wyszło mi... po 20mm.
Czy to w ogóle możliwe że pomimo że obecnie jest zastosowane to mocowanie "wpuszczane" tam się da po prostu nakręcić standardowy wąż? Proste że aż prostackie ale wcześniej nie przyszło mi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wilku1984: Obstawiałbym standard 22mm ale coś niedokładnie na oko zmierzone. Weź swoje wężyki od kranu do Screwfixa albo Toolstation i poproś o przymierzenie do przejściówki na miejscu. To ci da gwarancję. Albo weź cały kran i jeśli wężyki jakieś dziwne to może dopasują co wężyki które wchodzą w twój kran a na drugim końcu mają standardowe łączenie do standardowej copper pipe. Nie wiem jak u ciebie ale u mnie tak można.
@wilku1984: rura od dołu wchodzi do środka bo jest tam mosiężna oliwka, ktora nasuwa się na rurkę i przy dokręcaniu nakretki ta sciska oliwke która się specza zaciskając na rurce i uszczelniając całość. zgodnie ze sztuką nie powinno być konieczności używania taśmy teflonowej tak jak jest to u ciebie zrobione. teraz czekam na posta z pytaniem czy i jak zdjąć starą oliwkę z rury ( ͡º ͜ʖ͡º
Steven_Hyde - @wilku1984: rura od dołu wchodzi do środka bo jest tam mosiężna oliwka,...

źródło: comment_1638762506XU1LxHuxBweR9XB375m0RY.jpg

Pobierz
@wilku1984: doczytalem jeszcze ze ty jakis kran nowy zakladasz. wez te weze co je masz z kranem, zabierz ten stary przewod i pokaz typowi w sklepie, niech ci dobierze cos tak, zeby te weze od nowego kranu pasowaly. moze byc tak, ze kupiles jakis kran #!$%@? wie skad i gwint tych wezy nie bedzie pasowal to tych gwintow wg brytyjskich standardow, wtedy kupisz po prostu nowe weze jak na foto wyzej,