Wpis z mikrobloga

Dlaczego u nas jakoś nie przyjęły się rozdrabniacze do odpadów montowane w zlewach? To muszą być bardzo praktyczne urządzenia. Resztki jedzenia wywalasz do zlewu, gdzie są mielone i spływają do kanalizacji. Nie trzeba ich wyrzucać do śmieci. Nie gniją, nie cuchną, nie przyciągają zwierząt. Wydają się mieć same zalety. A mimo to są zupełnie niepopularne.

#pytanie #polska #remontujzwykopem #remont #mieszkanie
skrzacik320 - Dlaczego u nas jakoś nie przyjęły się rozdrabniacze do odpadów montowan...

źródło: comment_16385460256CwXHfZ52jpJNMh18U7TFy.jpg

Pobierz
  • 177
@Bonzo_Bonzalez: @Lordon:
Też pracowałem paręnaście lat temu w gastro na zmywaku. Pewnego pięknego dnia jak #!$%@? resztki zarcia do śmieci przyszedł sanepid i kazał założyć młynek na zmywaku bo hurr durr szczury w śmietnikach. No więc kierowniczka założyła ten młynek, za niemałe siano zresztą bo trzeba było przebudować cały zmywak.
Dwa sezony później przyszedł sanepid na kontrolę i zakaz używania młynka bo szczury ze śmietników w knajpach przeniosły się do
@skrzacik320: Wiele jest takich nieznanych u nas rzeczy które mogłaby się fajnie sprawdzić.

Np ostatnio dowiedziałem się z internetu że np w takiej korei mają w domach pralki o pojemności 20kg, czyli tak średnio trzy razy większe niż u nas. U mnie w domu jak się pierze to właśnie seriami po trzy pralki dziennie więc byłoby to mega wygodne i oszczędne.