Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#sep #elektryka #uprawnienia #prawo

Firma zrobiła mi uprawnienia SEP, zapłaciła za nie i wszystkie dane są na nią. Była umowa że jak się zwolnię to place za nie. Zwolniłem się po tym czasie więc nie musiałem płacić. Ogólnie uprawnienia ten dyplom miałem u siebie. Zgubiłem go niedawno i przedzwonilem sobie do tego ośrodka o duplikat. Wysłali go na firmę i nie chcą mi go wydać bo mówią że SEP należy dla nich bo oni za niego zapłacili i nie powinienem brać tego oryginału. I jak chce to mogę im zapłacić za tego sepa i go dostać.

SEP należy do mnie czy do nich?
  • 18
@CiemnaStronaCzlowiekaa: możesz pojechać tam gdzie ci wystawili te dokumenty SEP i poprosić o wystawienie duplikatów z odbiorem osobistym - powinni ci wydać bo są twoje a nie pracodawcy. Jakby mieli jakieś opory to ich #!$%@? że to niezgodne z prawem pracy, dokumenty mają trafić do twoich łap a nie łap pracodawcy. Jeśli papierki są imienne to są twoje i koniec, nie ważne kto za to płacił.

Z samym pracodawcą - możesz
@thewickerman88: Na jednej ze stron gościu napisał wniosek:

Proszę uprzejmie o wydanie oryginałów moich uprawnień i certyfikatów kwalifikacyjnych w terminie nie dłuższym niż 7 dni od daty złożenia niniejszego wniosku. Dokumenty te są imienne, więc prawnie są moją własnością; bez znaczenia w tym zakresie jest fakt, że pracodawca pokrył koszty danej formy kształcenia....


Jest sens wysłać ten wniosek mailem albo listem z potwierdzeniem odbioru, jak wyślę mailem, mogą powiedzieć że nic