Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Ostatnio spotkałem się z ciekawą opinią pewnego starszego pana [w wieku zbliżonym do red. Urbana ||.

Otóż twierdził on, że #urban jest takim #antyklerykalizm i kręcią tą całą #bekazkatoli w tym swoim #tygodniknie tak często udostępnianym na portalu wypok, bo...

...ponoć to się dobrze sprzedaje, jest to teraz w modzie. A sam Urban to jakoby robi tylko cynicznie dla zysku, po prostu nadąża za trendami. Jest cwany.

I jakoś na nic się zdały moje tłumaczenia, że przecież redaktor "NIE" akurat już w czasach kultu JP2 i powodzenia Solidarności miał uczciwie #ateizm poglądy.

I od tylu lat głosi co głosi, i w swoim jątrzeniu katokonserw trwa bardziej niewzruszenie niż chociażby taki korwin krul w swoich poglądach. ()
  • 5
@janinapomidor: do dyskusji tutaj nie stanę, ale wydaje mi się, że może mieć rację. Z tego co pamiętam, to Urban sam parę razy mówił, że populrarność na YT jako taka go #!$%@?, chodzi o szekle.

Poglądy poglądami, ale przecież równie dobrze mógłby po prostu udzielać raz na jakiś czas jakiegoś wywiadu, a od tych on stosunkowo stroni (Gozdyra, Michalik, i ta Blanka jakaś tam, co u niego w "Nie" pracowała).

Tak
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
@janinapomidor: proste wnioski pan wyciągnął bo większość ludzi sprzeciwiających się wierzę to osoby młode więc podatne na modę a on z ludzi którym w głowie się nią mieści taka postawa
@janinapomidor: moze bym sie zgadzil, ze jest to tylko moda, gdyby kosciol katolicki w Polsce nie probowal ze wszystkich sil popelnic samobojstwa tekstami takimi, ze dzieci same sa winne aktow pedofilskich itd. Oczywiscie to nie musi byc oficjalne stanowisko kosciola, ale jezeli jest to instytucja hierarchiczna, a gora ma #!$%@? i jest jeszcze oskarzona o brak wspolpracy z prokuratura, a co niektorzy nawet o tuszowanie przestepst, no to nie wiem czego
@janinapomidor Urban oczywiście robi to dla zysku. O to chodzi w prowadzeniu biznesu. Po prostu robi to od lat, bo takie ma poglądy z którymi ciężko się nie zgodzić.

Sam w jakimś AMA powiedział że gazeta upadnie jak przestanie się sprzedawać. To nie radio Maryja, które może liczyć na dotacje z budżetu czy emerytury słuchaczy.