Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad upgradem karty graficznej. Wiem, że ceny są z kosmosu ale przez to moja karta ciagle trzyma cenę. W zasadzie to mam ją dwa lata a nic nie stracę. Pytanie jednak na jaką kartę warto polować teraz? Obecnie mam gtxa 1070ti i zastanawiam sie nad rtx 3060. Czy może lepiej polować na rtx 2070? Totalnie nie jestem rozeznany teraz w temacie. Nie ma sensu czekać az karty stanieją bo tak się nie stanie dlatego uważam, że nie ma na co czekać. #pcmasterrace #kartygraficzne #nvidia
  • 10
Nie ma sensu czekać az karty stanieją bo tak się nie stanie


@boss69: Jestem w stanie założyć się o grube pieniądze, że stanieją... natomiast pytanie kiedy.

Jeśli chodzi o wydajność to RTX 3060 jest trochę mocniejszy od RTX 2070, ale to na co warto polować to kwestia cen, a te są bardzo dynamiczne i przy używkach (2070) mogą mieć szeroki zakres.
@boss69: Jak dla mnie całkowicie nieopłacalna wymiana z GTX 1070 Ti na RTX 3060. No chyba, że zależy ci bardzo na DLSS. Między GTX 1070Ti a RTX 3060 jakieś kolosalnej różnicy w wydajności nie ma. Zależy jeszcze jaki masz procesor, ale żeby odczuć potężnego "kopa" to musiałbyś brać coś pokroju RTX 3070. Ale to już jest masakra cenowa. Ja bym na twoim miejscu jeszcze nic nie zmieniał, bo zapłacisz wiele za
@z1x2c3: @Desolator: dzieki wielkie za odpowiedzi i faktycznie to ma sens ale niestety ceny tych top kart juz sensu nie mają :D

@Jan_K: No właśnie pytanie kiedy? Karty zaczęły drożeć jak wyszły rtxy 2000. Nie był to duży wzrost ale im później tym było gorzej plus jeszcze dostępność. Co by sie musiało stać żeby karty staniały? Bitcoin musiał by upaść? To nie realne chyba, że zmienią prawo w wielu
@boss69: Też mi po głowie chodzi wymiana 1070 ale bez ti na 3060ti, bo po prostu chciałbym już coś zmienić. Ale z tego co piszą, to nie warto... :/ W dodatku procesor też by trzeba było zmienić, bo 6600k, a wtedy to już płytę główną no i zaczynają się robić spore koszta. Wkurzająca sytuacja, bo gdyby ceny były normalne, to bym sobie to wymienił bez zastanawiania się.
@boss69: Jasne, że daj sobie spokój. Ten RTX 3060 to wydajność między 1080, a 1080Ti. Biorąc pod uwagę, że już masz 1070 Ti wzrost wydajności będzie nikły. Do tego dochodzi fakt, że to badziewie RTX 3060 jest obecnie sprzedawane za 3700-4000zł i to w wersjach z gównianymi budżetowymi chłodzeniami. I to jeszcze jakieś kastraty z "LHR" xD Tyle powinna kosztować naprawdę topowa karta, a nie jakiś średniak ze średniego segmentu.
@boss69: Co do braku sensu zakupu zgadzam się z kolegami wyżej chociaż jest jedno "ale". Ostatnio w wielu grach architektura Pascal, a więc GTX 10XX spisuje się dużo poniżej tego, jak to było wcześniej w grach. Przykładami są Far Cry 6, Diablo 2: Resurrected, CoD: Vanguard czy nawet BF2042... w sumie praktycznie każda nowa gra. GTX 1070 bywa słabszy od GTX 1650 Super, który normalnie jest odpowiednikiem GTX 1060, więc niestety