Wpis z mikrobloga

Twtich udostępnił nowe funkcje dla moderacji kanału, nie wiem czy na razie tylko dla wybranych czy global, ale zapowiada się ciekawie:

1. Można oznaczyć użytkownika jako "podejrzanego", wtedy jak napisze coś na czacie, to moderacja widzi oznaczenie takiej wiadomości, co będzie na pewno przydatne do oznaczenia widzów potrzebujących "niestandardowego" traktowania

2. Można dodatkowo ustawić restrykcję na czat, działa to trochę jak taki soft ban, wysłane wiadomości widzi tylko moderacja, a użytkownik dostaje powiadomienie "Twoja wiadomość nie została wysłana z powodu konfliktów z ustawieniami moderacji kanału."

Mi na pewno się przyda, chociaż liczyłem na to że to drugie będzie działało jak shadow ban bez świadomości użytkownika, ale i tak spoko.

#twitch #stream #ux
Kien - Twtich udostępnił nowe funkcje dla moderacji kanału, nie wiem czy na razie tyl...

źródło: comment_1638359288v3S7TcVfHai3wZK9QGw9ej.jpg

Pobierz
  • 3
"Twoja wiadomość nie została wysłana z powodu konfliktów z ustawieniami moderacji kanału."


@Kien: ale już jest coś takiego, że jak napiszesz wiadomość zawierającą jakieś zabronione słowa, to masz informację że moderacja przegląda wiadomość i może ją zatwierdzić albo nie. No chyba że ta opcja będzie na samych użytników nie na słowa.
W sumie czemu nie chcą dodać shadow bana? Za trudne? xd
@EissIckedouw: tak, jest takie coś, ale to działa na wszystkich normalnych widzów i na te słowa, a tutaj można jedną konkretną osobę całkowicie zablokować. Jest to o tyle lepsze od bana, że jak masz bana to w ogóle czatu nie widzisz.

A czemu nie chcą zrobić shadow bana to nie wiem, na pewno nie jest trudne i już mają takie funkcje żeby to łatwo zrobić, myślę że jakieś kwestie polityki twitcha.
Pomysł ok, ale dla mnie powinno być inaczej:
1. Powinna być opcja antystreamsniper. Oznacza to, że jeżeli użytkownik nie jest zalogowany do serwisu to ten twórca może wprowadzić zasadę typu "Zaloguj się, jeśli chcesz zobaczyć tego streama". Tak samo powinno być dla zbanowanych typu "Nie możesz zobaczyć transmisji, ponieważ zostałeś zablokowany na tym kanale".
2. Zamiast tego powinno być ban na IP jak w przypadku dawnego serwisu Hitbox.