Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 131
@TP53: Ciekawe jak było z problemami psychicznymi, np jaki procent nie miał ochoty wychodzić z jaskini i nie utrzymywał żadnych kontaktów z innymi ludźmi, albo ile było samobójstw
  • Odpowiedz
@RandyBobandy To jest raczej nasz problem jako chorób cywilizacyjnych.

@TP53 przecież ogólnie niska średnia wieku się bierze z olbrzymich problemów w porodem gdzie często umierało nie tylko dziecko ale i matka xD
  • Odpowiedz
@Klepajro: No ale ludzie mysla ze "hehe srednia dlugosc zycia to 30 lat bylbys starcem". Glupoty nie wytrzebisz.

Nie mozna zapominac o wojnach ( wziecie calej spolecznosci pod noz czy w najlepszym razie w niewole bylo normalne przeciez ) oraz kleskach zywiolowych ktore byly czyms normalnym.
  • Odpowiedz
@TP53: 30 lvl hir, niedawno miałem zapalenie wyrostka, poszedłem pod skalpel i wyrostka już nie ma.

Moja maska memiczna gdy potem wyczytałem iż pierwszy udany zabieg wycięcia wyrostka przeprowadzono dopiero pod koniec XIX wieku, więc teoretycznie gdybym urodził sie wcześniej to już bym nie żył ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Klepajro: W tamtym to znaczy ktorym ? Bo o ile mowimy o obrazku to na nim na jest raczej neandertalczyk a nie Homosapiens. Mam na mysli generalnie okres historii w ktorym "choroby cywilizacyjne" nie występowały.
  • Odpowiedz
ludzie widza "srednia wieku 25" i potem chodza i powtarzaja ze w sredniowieczu to wszyscy umierai przy 30 xd


@bialegomisa: no skoro jest taka niska średnia a bywały jednostki mające 80 które mocno ją zawyżały to oznacza tylko i wyłącznie ze większość właśnie żyła mniej niż te 25 lat. Tak działa średnia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TP53: Jeśli dozyles 18 lst to najpewniej dożyjesz i 60.
Kobiety i dzieci zdychały przy porodach, stąd niska średnia. Np Choroby zakaźne zaczęły być sporym eproblemwm dopiero od czasów osiadłych społeczności rolniczych.
  • Odpowiedz
W tamtym to znaczy ktorym ?


@10minuteman: w zasadzie do XIX wieku nie było wojen totalnych, wojny polegały na tym że walczyly ze sobą wojska a klasa pracująca nie miała nic do tego. Chlopstwo raczej rzadko mordowano bo wojej nie toczono o to żeby kogoś zabić tylko żeby zdobyć ziemię i na niej zarabiać, więc po co mieli zabijać swoich przyszłych chłopów(ktorzy byli ich własnością). Pojęcia narodu też jeszcze wtedy nie
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: Tu juz bardzo duzo zalezy kiedy chcesz to umiejscowic w czasie. Bo w XVIII wieku faktycznie, w I juz nie specjalnie. Przyklad podboju Gali przez Rzym. Zaklada sie ze zginelo lub trafilo w niewole okolo ( bardzo niskie zalozenia ) 2 mln ludzi oraz zniszczono 800 miast. Samo to wydarzenie musialo obnizyc srednia dlugosc życia w danym miejscu dramatycznie ( bo samo wymordowanie to jedno, zniszczenie struktury spolecznej, glod, niewola
  • Odpowiedz