Wpis z mikrobloga

@Tedohadoer:

@WebnetMobile: do konkretnego IP użytkownika internetu czy serwera? bo jeśli np. zarejestruję domenę w serwisie, który nie zna się z moim hostingiem za bardzo, wystarczy, że ustawię dnsy na dany hosting po stronie "rejestratora" domeny (a DNSy nie są "specjalne" dla każdego użytkownika serwerowni, tylko raczej "grupowe" [np. nsX.netart.pl). Znowu w miejscu, gdzie parkowana jest domena (już na hostingu), jedyne co musisz podać to... nazwę domeny ;> więc? ;>
@kamdz: no bo ciężko to wyjaśnić. Zwykle po zarejestrowaniu domeny musisz podać tylko dnsy hostingu, rajt? Podajesz te dnsy, a potem na swojej stronie w cPanelu czy czymkolwiek parkujesz domenę (bez żadnych kodów, srodów, haseł do tej domeny). Więc załóżmy, że ktoś ma stronę na tym samym hostingu i spodziewa się (zajenc fikszyn), że będziesz rejestrował domenę/właśnie zarejestrowałeś i powiedzmy, że mu też taka pasuje. Więc gościu parkuje ją szybciutko.

Czy
@koziolek: znaczy ja sobie kupiłem, ustawiłem tylko DNSy, potem wbiłem na hosting i zaparkowałem w public_html (parkowanie polegało tylko na tym, że wpisałem nazwę domeny i już po chwili moja stronka była na tejże domenie). Pierwsza reakcja "yup, jestem hakierem". Po chwili namysłu "#!$%@?, przecież pierdyliard ludzi ma takie same serwer DNS w tym hostingu. A co, gdyby ktoś inny sobie tak po prostu w panelu wpisał moją domenkę??!". No, dlatego
@hackwise: dzięki za info. Trochę głupia sprawa, lepiej domeny rejestrować po kryjomu, żeby potem problemów nie było ;p

Mam jeszcze jedno pytanko. Założyłem konto e-mail, ale zachowuje się ono dziwnie... otóż doszedłem do dziwnego odkrycia ; p Adres mam np. @domena.pl, i chciałbym na ten adres otrzymywać listy, ale... obojętnie co wpiszę przed @domena.pl, list i tak trafia na skrzynkę @domena.pl, co jest moim zdaniem niedorzeczne. Jak to