Wpis z mikrobloga

Siema,
Mam taki problem kupiłem ostatnio telewizor TCL 725 QLED 4K z androidem.
mam już od roku iptv od tele i śmigała mi on na Xiaomi mi box żadnych problemów piękna jakość itp. oglądam na aplikacji TiVimate. W końcu przyszedł weekend, więc stwierdziłem, że przerzuce się już na androida telewizyjnego. Po wygraniu itp, bardzo mi się buffuruje, leci ten obraz z mikro scieciami nie jest płynny... jakość obrazu też mi się wydaje gorsza niż miałem na mi boxie.
Mi boxa podłączonego mam pod wi-fi, a telewizor podłączony po kablu ethernet.
Macie jakieś pomysły jak to ogarnąć?

#iptv #teleelevidenie #tcl #tivimate
  • 30
@PapaRibel: dziwne ze tego nie naprawili bo ten problem jest już od paru lat. tez kiedys szukałem telewizora z androidem i czytalem wlasnie złe recenzje odnosnie TCL i iptv. wybrałem philipsa i jest luzik, tak samo na sony.
  • 0
Nie no obrazowo bardzo mi się podoba :D, ale pisałem już wyżej, że nie jestem wymagającym odbiorcą.
Nic się nie dzieje trudno zostanę na mi boxie i tak się już przyzwyczaiłem, zastanawia mnie fakt czy to jest do naprawienia softwarem :D
@PapaRibel: A spawdz w ustawieniech tvImate w sekcji odtwarzanie, czy dekoder wideo i dekoder dźwięku masz ustawione na : sprzętowe oraz funkcja auto frame rate (AFR) cz masz ustawione na włączone.
@PapaRibel: jeśli chodzi o tv to ja mam Thomsona 49uc6406 one mają ten sam soft co TLC. Z kolei szwagier u ktorego instalowalem tivimate ma typowo tv TLC ale nie pamiętam modelu i na obydwu wszystko działa idealnie.
A ja źle nie mogę powiedzieć na TCL, a bardziej Thomsona, 4 lata działa ładnie, bez jakichkolwiek problemów, jedyny minus że wyłączenie całkowite powoduje dłuższe włączanie się (jakby telefon wyłączyć i włączyć, a nie wygasić). Ale tak to mega opcja, pierwszy tv z androidem, dzięki czemu nie miałem oporów by kupić flagowego Philipsa ofc też z androidem, serio, nie ma problemów. Domyślam się że to zależy od pamięci RAM, procesora lub ustawień