Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, drogie ludziki - gdzie można kupić struny do pianina?

W domu rodziców jest pianino i chciałbym wymienić te struny, które albo pękły albo ich brakuje. Znalazłem na aliexpress jedynie 'sopranowe' 0.775mm, nie ma basowych (tych grubych, owijanych). Poza tym przesyłka z ali przyjdzie dopiero w następnym roku, a chciałbym to ogarnąć przed świętami.
Nie pamiętam, ile ich tam brakuje - na pewno z 5 tych cienkich i 3 basowe.

Koś zna sklep, gdzie kupię takie struny?

#pianino #fortepian #muzykaklasyczna może #szkolamuzyczna albo #keyboard #tarnow
  • 14
@boundmyboredom: no w mięsnym nie mają, więc na początek proponuję zapytać w sklepie muzycznym :P Samemu raczej nie ogarniesz, bo każda musi mieć odpowiednią grubość no i trzeba nastroić. Pamiętaj że prawdopodobnie będziesz musiał wymienić też kołki. Ja bym się nie bawił i skorzystał z usług specjalisty, ale życzę powodzenia :)
@boundmyboredom: nikt tego nie sprzedaje detalicznie, bo nikt samodzielnie nie wymienia takich strun, więc nie ma zapotrzebowania. Nikt nie wymienia, bo to jest koszmarnie trudne, a efekt pracy amatora bardzo daleki od zadowalającego. Jak lubisz majsterkować, to się pobaw, ale nie z nastawieniem, że to będzie ładnie grać. Tam zapewne nie tylko struny trzeba wymienić, ale też dużą część innych mechanizmów, koszty będą pewnie o wiele większe, niż kupno używanego, sprawnego
@boundmyboredom: tylko szczerze wątpię, żeby sklepy muzyczne miały dostęp do takich towarów w hurtowniach i mogły kupić to na sztuki, zapytać mogę ale bardzo małe szanse.

Poczytaj na reddicie, może da się po prostu założyć jakieś struny od gitary albo basu. Będziesz miał po taniości, grać to i tak nigdy nie będzie zbyt pięknie, a zabawa przy renowacji przednia.