Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad kupnem pomeraniana. Bólu brzucha już dostałam jak się naczytałam o przekrętach w hodowlach, ale sen z oczu spędza mi jedna rzecz.
U Nitro? Wiesiek i zaszczany podkład. U Friza? Chmurka i zaszczany podkład. To jest coś czego nie przeżyje. Czy to są takie małe psy że muszą siurać co godzinę, czy poprostu są nie nauczone chodzić na pole albo siedzą w domu 12h bez spaceru?
Bo jeśli to ma sikać tak czy siak to nici z pieska, chyba że ktoś nauczył już sikać do kuwety...

#pomeranian #pies #malypiesek #friz #nitro
  • 19
@zarazusne: nie siedzę w tej rasie, ale obija mi się o że szczenię z dobrych hodowli to długie czekanie i jakieś 10 k.
A sikanie na dworze to do roku raczej wszystkie psy ogarniają, jak ponad roczny pies, którego ma się od szczeniaka szcza w domu to jest zwyczajne zaniedbanie/olanie tego przez właściciela lub jakaś choroba.
No i czasem właściciele samców mają problem że zaczynają im znaczyć w domu, ale to
@zarazusne: maltanczyki tak nie maja ani teriery ani yorki ani jamniki abi shitzu czy jak to tam sie pisze ani w sumie zaden maly pies jakiego znam wsrod znajomych. To albo pomerianiany sa jakas uposledzona, nieudana rasa albo to psy influencerow tylko takie uposledzone bo nie mieli czaau ani umiejetnosci ich szkolic. Jest taka youtuberka Juszes, ona byla tez w Big brotherze i jej pomerianan Panda raczej na mate nie szcza
@yeyayeju: chyba niestety na tym to polegalo. Stworzyli pluszowe misie z watą zamiast mozgu xd ja jednak wole brzydszego a madrego pieska. Chociaz nie uwazam akurat aby inne rasy byly brzydsze, wrecz przeciwnie wiekszosc jest ladniejsza i wyglada madrzej z pyska xd a pomerianiany mnie strasznie wkurzaja tym pustym wyrazem ryjka xd
@zarazusne: kwestia psa i pracowania z nim, do pół roku może mieć problemy (nawet pomeranian) to nie kot że zazwyczaj ledwo otworzy oczy pozna gdzie jest kawałek pisaku/kuweta i tylko tam robi, po tym czasie nie powinien robić w domu samoczynnie, albo zaniedbanie, albo wygoda, nie trzeba wychodzić, tylko można siedzieć przed komputerem lub w telefonie i raz dziennie wymienić matę

Stworzyli pluszowe misie z watą zamiast mozgu xd


@corryand:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zarazusne: za 6 lat to pewnie będą już po 12-14 k chodzić xD a po za tym 6 lat to taka kupa czasu że nie zaprzątałabym sobie bardzo głowy tym tematem hodowcom tym bardziej. Bo potencjalni rodzice szczeniaka który miałby być do odbioru za 6 lat to się jeszcze nie urodzili :p Tak na maks dwa lata do przodu (o ile jesteś w 100% zdecydowany) to jest dobry czas by szukać
@tabarok: czytalem o roznych rasach zastanawiajac sie nad swim drugim psem (tez planuje zakup w przyszlosci ale czekam na odpowiedni moment na to) wiec stad wynosze jako taka charakterystyke o rasach jaka wyczytalem ale bardziej opieram sie na tym jak widze/widywalem w ciagu zycia zachowania innych psow u znajomych, rodziny czy sasiadow.
Co do pomerianow to opieram swoja opinie o nich po obserwacji akurat na yt bo nie mam w bliskich
@corryand: ja powiedzmy że pracuję z psami i kotami różnych ras, piszę z własnego doświadczenia, szpice to inteligentne psy (miniaturowe także "pomeraniany) ale jak z każdym zwierzęciem też trzeba pracować, utrzymywać jakiś wysiłek intelektualny, zapewniać atrakcje, głównie w fazie młodości gdy opuszczają hodowlę, a później nie traktować jak misia pluszowego co biega tylko poświęcać im czas i uwagę.