Wpis z mikrobloga

Ehh, samochody są jak dzieci. Dasz takiemu wymieniony rozrząd to poprosi o wymianę oleju, hamulców przednich i ręcznego. A potem zawoła o naprawę świateł mijania bo świecą na 3 metry, nadkola bo ruda zjada. I jeszcze zimówki trzeba założyć. Dobrze, że za to nie płace, ehh po co mi to #prawojazdy było. #motoryzacja #samochody
DartNorbe - Ehh, samochody są jak dzieci. Dasz takiemu wymieniony rozrząd to poprosi ...

źródło: comment_1637817715aNrgBN0DtzPKEksYbW9uZp.jpg

Pobierz
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZlodziejBilonownic: olej i klocki to możesz sobie nawet na parkingu zrobić bez większych problemów. Kolega pisze tutaj o rozrządzie i np rudej. Tego nie zrobisz tak o na zawołanie a wydaje mi się że w nowym aucie tak szybko rozrządu wymieniać nie trzeba ale mogę się mylić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@DartNorbe: miałem 12 letnie auto (jak się go pozbyłem miał 16lat). Po podliczeniu ile musiałem w ciągu tych 4 lat włożyć + to ile straciło auto bo na koniec nadawało się tylko na złom to wyszło mnie prawie 25k + nerwy że coś się znów #!$%@?. Wiec wymieniłem na nowwgo dustera - w ciągu 5 lat strace to samo a nie mam z tyłu głowy że mogę nie dojechać do celu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Paczek_w_masle: aha, czyli po jednej grubszej awarii JEDNEGO egzemplarza mówisz ogólnikowo, że wszystkim nowym pojazdom #!$%@? silnik? Po za tym 120k to nie taki mały przebieg, nie usprawiedliwia awarii czy coś ale kwestia ile lat ma samochód. Bo mały przebieg + wiek auta = gwarantowane awarie jedna za drugą bo takie są samochody, uszczelki nie są wieczne a całość materiałów się po prostu starzeje. Ja mam średnio co 3/4 lata nowe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bruhh: ale się odpaliłeś. Zapominasz że wiele silników cierpi na bolączki wieku dziecięcego i kupno nowego auta nie jest gwarancją bezawaryjności. Masz 1.4 TFSI, D4D 2.2 od Toyoty, 1.6 od Citroena. A pewnie jest tego o wiele więcej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Paczek_w_masle: nie odpaliłem, nie lubię jak ktoś pitoli. Silników bez wad nie ma, miałem 3 BMW z "#!$%@? rozrządem" i zrobiły na łańcuchu 300k+. Miałem na flocie 2 skody 1.4 gdzie miał się ten łańcuch też psuć i nic nie było xD mieliśmy audi A5 2.0tfsi które powinno zżerać olej a przejechało 290k bez problemów.... Mógłbym tak gadać bez końca ale... Nie będę wrzucal wszystkich do jednego worka bo u mnie
@DartNorbe: ja mam leona 1m, fajne jest to że można wszystko samemu zrobić, mój z 2001 roku, wymienione już prawie wszystko, rozrząd, świecie+cewki, hamulce z regeneracją łącznie z czyszczeniem pompy abs, zawieszenie tylne sprężyny + amorki, z przedniego zawieszenia wymieniłem poduszkę mcphersona i wszystkie tuleje z gumami drążka, do tego drążki kierownicze plus końcówki drążka. Skrzynia biegów plus komplet sprzęgła po regeneracji plus nowy wysprzęglik.
Tylko silnik został, na zegarze 296