Wpis z mikrobloga

@Zaczytanaa:

Meh, 13 podejść.

Kto chodził na egzaminy z Zaawansowanej Mechaniki Płynów na PW MEiL organizowane przeważnie co miesiąc ten się w cyrku nie śmieje. Zaliczone za 4 razem, po przejściu programu wykładów dwa razy (nie chodziłem na zaliczenia, na które nie byłem perfekt przygotowany). Ludzie potrafili rodziny zakładać, wyprowadzać się z Polski i dalej przyjeżdżać na zaliczenia. Profesor Styczek, świetny nauczyciel i świetny człowiek (bez ironii).
finanse i rachunkowość


@Zaczytanaa: Przecież na tym kierunku to tylko mikro i makro ekonomia jest trudna ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak to zwykły łatwy kierunek na którego idzie dużo osób które nie ogarniają finansów w jakimkolwiek stopniu.
@Zaczytanaa: Ja miałem jeden kurs aka przedmiot, który robiłem 4 razy, bo był trudny. Dwa inne robiłem 3 razy, ale raz uwaliłem dlatego, że musiałem wybrać na co się uczyć, a kolejne razy to dlatego, że trafiłem na złych prowadzących.
@Yurakamisa: z jednegp przedmiotu babka na kolosie dziennym powiedziała, że nie mają liczyć zadan tak jak na ćwiczeniach, bo te są inne i mają szukać w zadanich ukrytych wiadomości () a z drugiego gościu nic nie tłumaczy, co z czego wynika, daje wzory i każe liczyć xD
@rezydenttomek: ja elektrotechnikę poprawialem na warunku dwa razy. I odpuscilem sobie uczelnie. XD zmieniłem uczelnie i kierunek i inzyniera zrobilem normalnie w 4 lata (8 semestrow, wsYstko w 1 terminie - elektrotechnikę tez w 1xD). Po prostu tamten wykladowca to był dzban, ktory nie odpowiadal na pytania, a potem wymagał rzeczy z dupy( ͡° ͜ʖ ͡°)
@everybodykombinerki: jeżu mechanika płynów, panie pan żeś otwarł stare rany wypowiadając tą nazwę przedmiotu. 4 podejscia tak samo ale tylko dlatego że przy 4 podejściu po prostu był już na tyle patent ogarnięty na odpowiedzi że musowo musiało się tak robić i wybrać odpowiedź bo zwykle 3 godziny na dwa zadania ni hu ja starczało. A pan profesor uważał inaczej i że po 6 iteracji na zadanie to lekko trzeba zrobić
@perdoo-pedro: z ZMP jak ktoś zdał na 5 to dostawał książkę z dedykacją xD

A co do samej MP, to po latach nauki stwierdzam, że lepiej po prostu nie podchodzić do tego tematu bez bardzo dobrego zrozumienia matmy. Ludzie zwykle się prześlizgują po tematach i roztrzaskują jak zaczyna się wyprowadzanie N-S. Druga rzecz to fakt, że to naprawdę da się zrozumieć, wszystkie te uproszczenia, wyprowadzenia. Potrzeba czasu i energii, których zwykle