Wpis z mikrobloga

@imdejv1: id pochodzi od słówka "identificator"/"identity" i przypisanie tego atrybutu powinno być unikalne w całym dokumencie, tj. może wystąpić tylko raz w wynikowym dokumencie HTML w atrybutach.

Jeżeli chcesz np. używać jakiegoś tokena do wybrania obiektów, aby je wystylizować lub móc odpytać w JS, to używaj atrybutu class.
@imdejv1: Tylko warto wiedzieć, że Object.values nie jest wspierane przez IE. Jeżeli z jakiegoś powodu musisz wspierać tę przeglądarkę i nie używasz żadnego frameworka, to wtedy przypisujesz eventy w zwykłej pętli for.
Niestety zielony jestem mega w tym js itp.

@nunczako: @ferdidurke: dziękuje, przykład od Panów poniżej zadziałał idealnie. No właśnie nie zadanie do szkoły tylko miniformularz zamówień, że nie było sensu w woocommerce sie bawić, a ja już stary pryk po szkole :P

@asdfghjkl: , @Makurise: - Przeogromne dzięki, działa wspaniale jedna i drugie, o to dokładnie chodziło. A co zrobić, żeby powstawał przecinek pomiedzy ale nie był w
@asdfghjkl: Wielkie dzięki, obydwa działają, a to dla mnie najważniejsze. Jeszcze przydałby się CLEAN, ale to już jest malo ważne. Jestem ogromnie wdzięczny za pomoc, no jest bajka po prostu 8-)
@imdejv1: @asdfghjkl:

Robisz tablice klikniętych buttonów i potem z pomoca join łączysz elementy tablicy i rozdzielasz separatorem


Rozwiązanie o tyle słabe, że się nie skaluje w żaden sposób. Z każdym kliknięciem wydajność spada - co oczywiście nie będzie widoczne gołym okiem przy nawet kilkuset kliknięciach, ale nie jest to dobra praktyka. Lepiej po prostu sprawdzać czy jest już jakaś wartość wpisana w pole.

http://jsfiddle.net/qrvmzh1n/
@Makurise: to jest formularz zamówienia. Operowanie na tablicy daje masę dodatkowych możliwości a wydajność jest pomijalna w zastosowaniach opa bo na 99% elementów nie będzie więcej niż 10.
pętla for jest conajmniej kilka razy szybsza niż forEach czy ma to jakieś znaczenie dla opa...nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rozwiązania dzielą się na wystarczające i nie warte dodatkowej pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@asdfghjkl: No i widzisz, tutaj zaczynasz bredzić i zakładać z góry różne rzeczy, co jest niebezpieczne w zawodzie programisty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Operowanie na tablicy daje masę dodatkowych możliwości


Daje masę możliwości, o których OP się nawet słowem nie zająknął, a ty wychodzisz z inicjatywą w taki sposób, że narażasz go na bugi. Pamiętaj, że oparł on wyświetlanie się klikniętych przycisków o pole tekstowe, które można
Lepiej po prostu sprawdzać czy jest już jakaś wartość wpisana w pole.


@Makurise: No, ale jak wartość już jest wpisana w polu, a znowu chcemy tą wartość? Tutaj idealnie dla tego mini formularza byłoby gdyby wtedy dodawalo przed nazwą np: 3x, czyli: 3x zapałki, zapalniczka, 7x mydło. Trudne do dodania coś takiego jest? To już pewnie dużo linijek kodu.