Wpis z mikrobloga

Czy ktoś już latał z/do UK na dowodzie zamiast paszportu? Mam pre-settled status.

If you have UK Settled or Pre-Settled Status under the EU Settlement Scheme, you can continue to enter the UK with a valid passport or identity card.

Warning

As of 2026, the UK will no longer accept ID cards (as an entry document) that do not comply with applicable international standards related to biometric identification.


Pytam bo niby można ale nie wiem jak to wygląda na lotnisku, co muszę mieć?
#uk #emigracja #brexit
  • 12
@MallaCzarna: Przygotuj sobie odrazu status do wglądu. Teściowej nie wpuścili do samolotu jak wracała z Grecji. Pani sobie nie dała przetłumaczyć że mogą lecieć na dowód i że w sumie to nie ich sprawa, tylko w UK powinni o to pytać na granicy a w stresie nie zdążyła na czas ogarnąć tej stronki że statusem. Koniec końców spędziła noc na lotnisku a później inna baba z tej samej linii ją wpuściła
@MallaCzarna: nie wiem dokad lecisz z PL, ale na Luton jest specjalna kolejka dla "Settled Status holders", ID cards", oraz "other passports". Nie wiem czy magluja na tej kolejce na settled czy nie, ale możliwe skoro zrobili osobna kolejke