Wpis z mikrobloga

2128 + 1 = 2129

Tytuł: Ogrody Księżyca
Autor: Steven Erikson
Gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
ISBN: 9788374802581
Tłumacz: Michał Jakuszewski
Wydawnictwo: Mag
Liczba stron: 608
Ocena: 7/10

Długo się przymierzałem aby zacząć czytać cykl "Malazańskiej Księga Poległych". Pierwszy tom serii od razu wrzuca nas w wir wydarzeń, do świata będącego w jakimś momencie swojej historii, w związku z tym nie jest łatwo odnaleźć się w nim odnaleźć. To samo dotyczy postaci, w większości poznajemy je gdy są już w pewien sposób ukształtowane i nie do końca wiemy czym się kierują podejmując swoje wybory. Na pewno nie można odmówić Eriksonowi rozmachu, akcja jest szybka i wciągająca, niekiedy miałem przez to wrażenie, że niektóre wydarzenia były prowadzone nawet zbyt szybko i bez zbędnego tłumaczenia. Poczynania poszczególnych postaci są również bardzo ciekawe, czasem mam tak, że w niektórych książkach podczas czytania męczą mnie historie związane z tym czy owym bohaterem, tutaj nie miałem takiego "przypadku" - pozdro dla kumatych;). "Ogrody Księżyca" w niektórych momentach bardzo przypominały mi "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" (choć w sumie powinno być na odwrót bo to Erikson pierwszy zaczął pisać swój cykl, tylko, że najpierw przeczytałem "Meekhan"). Ten świat wciągnął mnie już na tyle, że zacząłem czytać II tom i coś czuje, iż szybko mnie nie puści.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #fantastyka #malazan
Pobierz Mfalme_Kitunguu - 2128 + 1 = 2129

Tytuł: Ogrody Księżyca
Autor: Steven Erikson
Gatun...
źródło: comment_16373125041zH8qlVou0xOjabsGi0Gj6.jpg
  • 4
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (7.0 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2021-12-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 624
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-05-01 - Użytkownik panpikuss ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na: upolujksiazke.pl
Dobre 12-15 bohaterów (w tym ptak) plus takie kwiatki jak Pan Kotylion/Sznur/Tancerz itd. to faktycznie pewna trudność, tym bardziej jeśli czytasz przez dłuższy okres czasu.
Ale dla fabuły i uniwersum warto się pomęczyć, są świetne ʕʔ.