Wpis z mikrobloga

Poszukuję karty sieciowej wifi na PCie x1 (płyta MSI B450 GAMING PLUS MAX). Szukam coś co pociągnie światłowód 600mb\s. Znalazłem taką https://allegro.pl/oferta/tenda-e30-karta-sieciowa-wi-fi-ax3000-bluetooth-11259671446 lecz różne źródła podają różną prędkość na częstotliwości 2,4GHz. Podobno 5Ghz lubi być kapryśne jeśli chodzi o mury (nie wiem ile w tym prawdy). Czy ta karta będzie wystarczająca czy szukać czegoś droższego? #komputery #serwispc #internet #swiatlowod #swiatlowody #siecikomputerowe #sieci #pcmasterrace
  • 16
@Falcinho to najpierw dostan router. Podłącz to sobie kablem a potem się zastanawiaj czy da się coś z tym zrobić (bridge plus router plus karta WiFi np.).
@Klor: Dzięki za podpowiedzi. Na 100% muszę mieć sieć, bo nie mam jak ciągnąć kabla po całym domu. Dlatego myślę nad sensownym rozwiązać żeby skorzystać z tego 600mb. Mam transmiter w razie czego ale kupiłem tą płytę i nie mam karty sieciowej Tenda E30 jest w miarę tania ale jak trzeba to dołożę. :)
@Falcinho: z wlasnego doswiadczenia testowalem router za 400pln(TP-Link Archer AX50) i 900(Linksys WRT3200ACM). za 400pln mial wifi 6 a za 900 same 5ghz ac. łącze bez limitu :) wieksze predkosci uzyskalem na linksysie. 700mb/s vs 750mb/s z tego co pamietam.