Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy, mam taką kamerę, a nawet dwie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Europejska dystrybucja, oryginalnie zapakowane, nowe.

Łączę się z mi home, wykrywanie ruchu działa. Sęk w tym, że mam inny problem - na kartę pamięci filmy nagrywają się w 3 sekundowych plikach, więc mam całą kartę zapchaną, a znależć tam coś to sztuka.

Problem pojawia się na obu kamerach, na trzech różnych kartach microsd różnych producentach, na starszym i najnowyszym oprogramowaniu.

Formatowałem karty, resetowałem kamery, na jednej z nich zrobiłem aktualizację softu - dalej filmy na karcie są pocięte na 3 sekundowe fragmenty. Używam telefonu Xiaomi i tam mam oficjalną appkę Mi Home ze Sklepu Play.

Gdzie jest problem i czy ktoś może mi pomóc? Czy tym razem #xiaomigorsze zamiast #xiaomilepsze ?

A może to ja jestem niekumaty i właśnie tak mają wyglądać te nagrania? #pytaniedoeksperta #nieelektronika #kamery #monitoring #kameraip #mihome #xiaomihome #smarthome
k__d - Hej Mirasy, mam taką kamerę, a nawet dwie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Europejska dystrybucja, ...

źródło: comment_1637134507c7rzRSctOI3jKKFjdPGsZR.jpg

Pobierz
  • 17
@jmuhha: Nie mam, używam touchpada. Ja jestem z maca bardzo zadowolony, ale nie używam żadnych innych akcesoriów i monitorów także nie pomogę, a posty widziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jmuhha: Na problemy z dockiem polecam #!$%@? go ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tylko cmd + spacja, to tak jak klawisz win na windowsie, najwygodniej tak się odpala wszystko
@zolwik89: Dzięki za opdowiedź.

Niestety mam juz soft 4.0.5_0105 czyli ten, o którym piszą, żeby używać.

Czy ten problem występuje też w innych kamerach Xiaomi?
@zolwik89: Mi Store napisali, że tak ma działać kamera i to jest normalne zachowanie zaimplementowane celem wolniejszego zapełniania karty pamięci.

Czy masz taką kamerę?
Jeśli tak, czy możesz proszę sprawdzić, z poziomu komputera, jak długie są pliki z nagraniami? Chodzi mi o nagrywanie ciągłe.

Nie wiem już sam, czy to ja robię z siebie idiotę, czy też 3 sekundy nagrania i możliwość wygodnego szukania fragmentu jest w apce Mi Home, nie
@k__d

Tak mam taką kamerę ale nie posiadam komputera więc tego Ci nie sprawdzę. Ja z nią miałem od początku problemy, zniszczyła mi chyba 3 karty, mega się grzała no cuda. Zrobiłem downgrade, wyciągnąłem kartę i teraz działa jako podgląd live bądź pliki z scen zapisują się na chmurze ( co ciekawe długość ich jest różna ale nie dłuższe niż 10sec)
@zolwik89: W chmurze Xiaomi powiązanej z kontem Xiaomi? Czy trzeba coś extra wykupować? Już loguję się na swoje konto i zobaczę czy tam się to nagrało.

Szkoda jednak, że nie nagrywa dłuższych, bo mam nieciekawy parking pod domem, wykrywacz ruchu nie złapie tak daleko, a szukać nagrania całego z nocy w poszukiwaniu tego jednego, kilkusekundowego momentu, jest trochę ciężkie z poziomu telefonu.

No tak, jako podgląd się nadaje, przynajmniej tyle.

dzięi
@zolwik89: Nie mam, bo łapałby pieszych z ulicy, a ja chcę łapać dzbanów driftujących na parkingu. Tego kamera nie wykryje.

Skoro działa w chmurze tylko przy wykryciu ruchu to dupa, nic z tego.
@zolwik89: Ta była fajna, bo prosta w obsłudze - teoretycznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) I magnes na parapet, cyk, jako tako i fajrant. Najlepsze takie, bo nie trzeba nic kombinować z elewacją.

Już zapakowałem do zwrotu, więc nie pokombinuję. Jeśli masz do polecenia coś podobnego, a działającego, to chętnie się dowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@iamtehwin: Na jednej przegapiłem termin zwrotu, więc została u mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do podglądu daje radę, do oglą∂ania na karcie - nie. Jak interesuje Cię asystemnt ruchu, to może zda egzamin