Wpis z mikrobloga

Witajcie, mecze się od godziny z takim prostym tematem, a mianowicie mam liste 30 labeli ale chcę ostatnie 10 labeli oddzielić od tej listy 20. Każdy label wygląda tak "" ale ma generowane "for" które za każdym razem jest inne. Wiem, że mogę te ostatnie 10 oddzielić za pomocą nth-child, ale wolałbym inaczej.

W jaki sposób zrobić za pomocą js tak aby to "511512" dodało się do labeli jako klasa?
Jak to zrobię wszystkie labele dostaną indywidualną klasę i będzie mi łatwo już to poustawiać wizuzalnie.
Myślę, że krotki kod JS to rozwiążę, ale nie mam pojęcia jak go zrobić oraz jak w nim ustawić aby dodało klasy tylko do wybranych labeli, a nie do całej strony ;p

#programowanie #js #css #html
  • 8
@marcinRGZ: Dziękuje Ci, ale dla mnie to niestety czarna magia, a przerobiłem już tych tematow na forach zagranicznych sporo i dalej "nic".

Mam listę w której występują "",
potrzebuje aby zamienić to na ""

Każda pozycja ma unikalny "for" czyli "511512" oraz zależy mi, aby tylko dla wybranych dodało klasę, tak aby nie namieszało mi w całym skrycpie klasami.
@zackson: Bo jakoś mam w głowie, że moc JS będzie lepsza niż nth-child... nie wiem skąd te przekonania hehe. Działam właśnie z nth-child i uklada się jak trzeba mimo wszystko. Przy okazji mam pytanie. Czy nie potrzebnie sobie chce komplikować z tym JS i faktycznie wystarczy to nth-child?