Wpis z mikrobloga

#upc #wifree czy ta usługa działa? będąc na długi weekend u rodziców próbowałem skorzystać na laptopie i po podłączeniu działa maksymalnie 5-10 minut po czym "brak internetu". trzeba rozłączyć i połączyć ponownie albo wybrać opcję "rozwiąż problemy" (która na koniec robi restart karty wifi czyli to samo co włącz/wyłącz wifi). ktoś korzysta z tego na komputerze i może podzielić się wrażeniami? ja rozumiem, że to jest za darmo i do okazjonalnego korzystania, ale żeby nawet jednego krótkiego filmu nie było możliwości oglądnąć to chyba coś nie tak. acha, u rodziców w bloku jest w zasięgu kilka różnych sieci Wi-Free o tym samym SSID.
  • 2
@Meszekkeszek: na telefonie nie sprawdzałem. na pierwszy rzut oka wyglądało to jak jakiś problem z DNS - nawet przy używaniu opcji "rozwiąż problemy" raz czy dwa wyrzucało błąd, że nie może naprawić bo DNS niedostępny a w przeglądarce błąd ERRNETWORKCHANGED. przy czym - udostępniając internet z telefonu przez wifi nie miałem na tym komputerze jakichkolwiek problemów z połączeniem czy jego stabilnością. więc coś jest nie halo z Wi-Free albo