Wpis z mikrobloga

Ej czy tylko ja jestem takim zjebem, że jak #film / #gra / #anime / jakikolwiek-inny-twór-kultury rozgrywają się w kraju X to lubię jak #dubbing jest właśnie natywny dla tego kraju?
W sensie w #metro2033 (ale już w #metroexodus to Sama mógł grać prawdziwy jankes, a nie Rosjanin udający amerykański akcent) nie wyobrażam sobie grać inaczej niż po rosyjsku, #plaguetaleinnocence oferowało francuski dubbing i mimo, że nie była to "główna" wersja językowa to robiło to robotę, w #kingdomcomedeliverance dałbym wszystko by zagrać po czesku, w #medium po polsku (no prośba, właśnie to teraz ogrywamy z różową i ten angielski dubbing rozbija klimat... i w sumie ten wpis to przez tą produkcję).
Przy fantasy pozwalam sobie na fantazję, ale już przy anime to się różowa oburza, że niektóre bym oglądał po angielsku (czy nawet po niemiecku jak chciałem Monstera xD) . Język jest po prostu mega fajnym elementem składowym klimatu.
Pamiętam, że fajnie to rozwiązali przy okazji BF3, gdzie gdy graliśmy rosyjskim oddziałem to rzeczywiście mówili po rosyjsku. Ale nie rozumiem czemu to taka rzadkość...
  • 5
@plasq: też lubiłem grać w Metro z rosyjskim dubbingiem z tego samego powodu, minus był tylko taki, że napisy pojawiały się tylko w konwersacjach związanych z głównym wątkiem, ale konwersacje postaci pobocznych np. na stacjach już nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BigKahunaDick: no tu już inna sytuacja, że w ogóle Oscarowych filmów, czy to zwykłych czy animowanych, ruszać nie do końca wypada. Natomiast co do ogólnego stwierdzenia, że anime tylko po japońsku to się nie zgodzę - nie ma po co się zamykać. No i jak się trochę ogląda to też to zaczyna przypominać polską scenę dubbingu, gdzie ten sam aktor jest w co drugiej popularnej produkcji xd.
@plasq Sam spedzil w metrze 20 lat z samymi Rosjanami,

Nasi po 10 latach w USA, tez mowia zaciagajac lekko po hamerylansku ;)

Mi tam sie podobalo jak w angielskiej wersji gadali z rosyjskimi akcentem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ms86: właśnie o to chodzi, że jego amerykański akcent był zbyt intensywny po 20 latach w metrze. Ale też nie kręcę tak bardzo nosem.