Wpis z mikrobloga

Hej,
Drogie Mirki z #testowanie czy są jakieś portale, aplikacje lub projekty gdzie można się sprawdzić z powyższego? Najlepiej pod czyimś okiem.
Pracuję w innej branży, pracy rzucać póki co nie zamierzam, uczę się po godzinach, zrobiłam kilka kursów, ale chciałabym w praktyce sprawdzić czy to dla mnie.
#it #nauka
  • 27
@Zglanowany: Żeby ktoś usiadł ze mną i pokazał na początku co i jak, bym później mogła sobie dłubać sama sprawdzając czy to w ogóle dla mnie. Wiedzę mam czysto teoretyczną nie licząc sporadycznego testowania w pracy. Chciałabym zweryfikować czy w ogóle się nadaję i czy warto nadal brnąć w tym kierunku
@Zglanowany: nikt kogo znam nie może poza jednym znajomym któremu kolega załatwił pracę za 3k brutto. Koleś jest na 4 roku na mimuwie i ma nawet stypendium. Parę lat temu by zarabiał 10k jak jego brat kiedy był w jego wieku, ale teraz musi się zadowolić czymś takim. Mam też znajomych na trzecim roku na uw co mogą znaleźć nawet praktyk, mimo że jeden z nich jest najlepszy z programowania na
Próbujesz tłumaczyć komuś, kto jest odpowidzialny między innymi za rekrutacje testerskie. Ty twardo piszesz o wejściu do IT, w kontekście programisty. Być może jest jak piszesz, ale jeśli nie wiesz co i jak się dzieje w temacie testowania, to nie wypowiadaj się w takich tematach. Programowanie != Testowanie.
@Zglanowany: Byłem też na rozmowach na testera. To nie 2016 że istqb i znajomość postmana wystarczy aby dostać się na entry level. Musisz do tego mieć 2 lata doświadczenia bo firma nie będzie poświęcać 1-3 miesięcy na wdrożenie. Mowa tu o stanowisku otagowanym jako entry level w Warszawie.
@randomm13: Będę to dziś opisywał bardziej szczegółowo, ale jeśli kandydat na testera mówi, że chce iść w stronę kodowania, to jest odrzucany z tego właśnie powodu. Nikt nie będzie spędzał czasu na wdrożenie/szkolenie, żeby taka osoba po pół roku poszła se w cholerę, bo trafiła się fucha z kodowaniem :)
@Zglanowany: wołaj koniecznie :) u mnie to zainteresowanie głównie manualnym testowaniem póki co, ale z tego co obserwuję warto i automat ogarnąć. Jeśli oprócz wyżej wymienionej publikacji przyjdą Ci do głowy jakieś szkolenia, np. na Udemy, daj proszę znać :)