Wpis z mikrobloga

Mam do rozwiązania problem z dziedziny #motoryzacja która nie jest moją mocną stroną, stąd zwracam się z prośbą o pomoc do Was - potrzebuję urządzenia, które pozwoli mi odciąć (?) dopływ prądu do auta, tak by po zostawieniu go na 3-6 miesięcy w garażu wyłączam odcięcie, prąd krąży jak szalony, a ja wsiadam i jadę, bez martwienia się o rozładowany akumulator - czy istnieje w ogóle coś takiego, jeżeli tak to pod jaką nazwą tego szukać?

Pacjent, który miałby być poddawany takim zabiegom to BMW serii 4 z 2017 r.

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki

#bmw #auto #kiciochpyta #motomirko
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pa1nstream: dokładnie jak wyżej - odcięcie odbiorników nic nie da, bo samoczynnie będzie się powoli rozładowywał. Moze jeszcze jeden pomysł to prostownik z kontrolerem, który będzie miał tryb podtrzymania? Wtedy będzie mógł sobie stać bez obawy o rozładowanie - chyba, że przez ten czas wgl nikogo w domu nie będzie, to trochę bym się obawiał to zostawiać bez kontroli.
@pa1nstream: Nieużywany akumulator trzeba ładować raz na miesiąc. Pobór prądu samochodu ze sprawną instalacją jest śmiesznie niski po zamknięciu i uśpieniu systemów. Gra niewarta świeczki. Do tego jeśli akumulator rozładuję się do zera to na stałe straci pojemność lub w ogóle się nie naładuję.
@pa1nstream: Jeśli tak długo trzymasz auto w garażu to lepiej je sprzedaj. Jeśli jednak się upierasz, to jedynym rozwiązaniem jest podpięcie auta to prostownika z mikrokontrolerem. Wszyscy właściciele superaut tak robią, bo wyjmowanie aku w nowoczesnych autach jest praktycznie niemożliwe, bo bmw np wymaga kodowania akumulatora ¯\_(ツ)_/¯
Po 6 miesiącach to nawet po odcięciu prądu akumulator i tak ci się rozładuje.


@MMARS: Radzę wymienić tego trupa (również pulsującym ten wpis). Samorozladowanie w przypadku AGM/zelowki w okresie 6 msc to zależności od temperatury od 20% (temp 20*C) do 6-7% (temp 5*C)
@pa1nstream: Jeżeli masz dostęp do gniazdka, nic nie odlaczaj tylko kup prostownik (odpowiedni dla twego akumulatora (zapewne masz agm)) z funkcją podtrzymania - będzie kompensował samorozladowanie oraz pobór energii przez auto.
Z doświadczenia radze nie odłączać auta od akumulatora na taki okres - bo zawsze gdy tak robiłem to później był zawsze jakiś problem z elektryką/stycznikami po podłączeniu.
@cwlmod: to trochę nie moje auto i nie mój dylemat, ale staram się pomóc go rozwiązać, osoba, która potrzebuje tego rozwiązania po prostu ma taką wizję i nic mi do tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@mechaniczny_pomidor: no właśnie po przespaniu się z radami trochę się obawiam jednak odłączania akumulatora, bo przy całej dawce elektroniki w tym aucie nie jestem pewien czy nawet otwieranie auta zadziała, a