Wpis z mikrobloga

Jakiś wykopek się przestraszył pewnego "jasnowidza" więc użyję osobnego tagu, może i innym się przyda na uspokojenie jak na to natrafią.

Niejaki jasnowidz Nazar jest wyrafinowanym oszustem. Na swoim kanale na YT straszy wojną. Bardzo dramatyzuje swoje filmiki, spowalnia tempo mówienia, świetnie moduluje głosem (ma doświadczenie w tym zakresie), podkłada dźwięki syren obrony cywilnej żeby dodać dramaturgii itd itp.

Nazar oprócz tego co mu się sprawdziło przepowiedział też cała masę głupot która się nie sprawdziła (np że szczepionek zabraknie, albo że Trump nie odda władzy bo zaatakuje Iran i wiele więcej). Jeśli co 2-3 dni jakiś randomek będzie nagrywał prawie godzinny filmik z przepowiedniami co mu ślina na język przyniesie to na pewno po roku dużo się sprawdzi. Potem wystarczy przemilczeć niesprawdzone wizje i chwalić się sprawdzonymi, contentu po roku będzie tak dużo że nikt nie będzie w stanie przesłuchać całego archiwum.

Nazar wiele razy kłamał co do swojej własnej osoby, więc jak można ufać w prawdziwość jego wizji? Na początku swojej działalności twierdził, że jest obytym w świecie wykładowcą uniwersyteckim, że jest emerytem, że ma żonę emerytowaną sędzinę, że dorobił się kilku nieruchomości pod wynajem. Że mieszka w Górach Świętokrzyskich, że Świętokrzyskie to ma być bezpieczna ostoja w razie wojny.

W praktyce Nazar został namierzony przez społeczność i jest to biedak mieszkający skromnie w leśnej osadzie w woj. Wielkopolskim, jest w wieku trzydziestu paru lat, nauczył się manipulacji ludźmi w kościele katolickim (były zakonnik), prawdopodobnie nie ma żadnej żony tym bardziej emerytki (nie w jego wieku), toczy się wobec niego postępowanie upadłościowe (upadłość konsumencka). Jego miejsce zamieszkania ta "bezpieczna ostoja" z której nagrywa filmiki nie znajduje się wcale Górach Świętokrzyskich co można udowodnić porównując wygląd budynków Youtube vs Geoportal. Od początku istnienia kanału tłucze ludziom do głowy że w Świętokrzyskim będzie bezpiecznie i że tam specjalnie kupił nieruchomość a jego posesja znajduje się w innej części Polski. Podobno niektórzy internauci jeździli do woj. Świętokrzyskiego go szukać po poradę, a inni rzekomo kupili tam ze strachu nieruchomości.

Z czasem, po wyjściu na jaw wielu szczegółów dot jego prawdziwego życia, Nazar zmienił narracje na kanale i teraz gra człowieka skromnego, ubogiego. Odmłodził też swoje zdjęcie profilowe (wcześniej było postarzone przy pomocy aplikacji typu faceapp).


#nazar #jasnowidz
  • 65
@danieldan: Będę rzucał różne ciekawostki. W przeszłości jasnowidz Nazar a tak na prawdę pan Kamil (to jest jego prawdziwe imię i sam je ujawnił co doprowadziło do dekonspiracji przez internautów) podawał się między innymi za doktora medycyny. Miało to miejsce gdy prowadził gabinet medycyny naturalnej na Śląsku. Jak widać na tym przykładzie jest to barwny człowiek przybierający różne fałszywe tożsamości na potrzeby swoich oszustw. Spryciarz i świetny manipulator. "Jasnowidz Nazar" jest
@danieldan: dzieki za tak wyczerpującą odpowiedź... no niespodziewałem sie takiej realcji. Ja na niego trafilem rok temu i obejrzałem kawałek ( tam płakał nawet albo udawał na jednym filmiku) ale myśle sobie a olać kolejny co papla głupoty. I teraz właśnie sobie przypomniałem o tych jego wizjach i obejrzałem... no i sie przestraszyłem tym bardziej że tam w komentarzach konkret wazelina... nie które już chyba klękają jak on daje "wizje"
Teraz
@Drobnoklates: Jego (Nazara) widownia, najbardziej łatwowierna i naiwna to przeważnie kobiety w wieku 40-60 lat, tak wnioskuję po komentarzach i stałych wyznawcach. Ale nie tylko, te metody manipulacji działają w każdej grupie wiekowej. Aby dobrze manipulować trzeba wzbudzić duży strach i lęk i Nazar to robi bardzo dobrze. Jak się wzbudzi lęk i strach można osiągnąć wiele celów własnych. Bardzo rzadko ale na niektórych filmach można zauważyć jak Nazar się zapomni
@danieldan: Ciekawostki ciąg dalszy. Jednym z efektów ubocznych działalności jasnowidza Nazara jest atakowanie konkurencji. Szerokopojęty krajowy rynek "ezoteryczny" od lat jest przedmiotem bardzo silnej konkurencji. W ramach tych ataków Nazar często atakuje dużo bardziej popularnego od niego samego, proputinowskiego jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego który prowadzi duży kanał YT (Jackowski 240 tys sub. vs Nazar 18 tys sub.). Nazar często cytuje i komentuje bezczelne wypowiedzi Jackowskiego na temat Putina, Rosji i Ukrainy, nieraz
Tak tak. To mi wszystko znajome mimo iż słyszałem z 30 minut łącznie tego faceta. Ale to wszystko rzuca się w oczy. Ten Jackowski, to przechwalanie się że to sie spełniło i to... wobec tego ciekawi mnie jedna kwestia po co to? W jakim celu straszy wojną? Po co mówi że w grudniu, jaką ma z tego korzyść? Rozgłos? To z tą wojną to już nie byle jakie słowa. Ja to tam
@danieldan: Gosc ma cały schemat budowania napięcia które powtarza na każdym filmiku, gada pierdoły przez 90proc filmiku dopiero gdzieś pod koniec mówi o co mu chodzi, dobra analiza psychoterapeutyczna a na koniec dopiero konkrety tam są.
@Smokk: skoro mu się sprawdza podaj kalendarium najbliższych wydarzeń, czy podawał dokładną datę ataku? Twierdzi że u nas ruszy się VI a już jest naprawdę bardzo grubo...
@sols: Samo to, że mu się sprawdza znacznie więcej niż Jackowskiemu daje do myślenia. A, że dat nie podaje... Przeczucie też kiedyś było uznawane za pseudonaukę teraz jest potwierdzone. Nawet jeśli to nic więcej oprócz przeczucia, chłodnej analizy i intuicji to i tak zastanawia człowieka. A poza tym jeśli któraś z najgorszych wizji mu się sprawdzi to podejrzewam, że już będzie za późno i nie napiszemy o tym na wypoku. Ja
@danieldan: @sols @Bajkonur Oglądałem tego człowieka wielokrotnie i faktycznie sporo rzeczy się sprawdza, zwłaszcza ostatnio zaczyna sie realizować scenariusz który może doporwadzic do strasznych wydarzeń. Nie chcę go bronić, mało tego chcę żebyście udowodnili że nie jest jednak takim dobrym jasnowidzem za jakiego się uważa, może jestem naiwny i strachliwy, ale się po prostu boje bo to robi wrażenie. Zrobiłem zapasów, mam tez gdzie uciekać w razie czego. Nie nakosztowałem się
@StefanKosa: Jego " wizje ", to tak naprawdę analiza doniesień medialnych. Ten gość uważnie obserwuje sytuację i na podstawie dedukcji wyciąga wnioski. Widać to doskonale w jego filmach, kiedy przytacza wypowiedzi różnych polityków. Np. mówił, że Orban wygra, ale jak miał nie wygrać, skoro od dłuższego czasu prowadził w sondażach. Internauci prześwietlili Nazara i okazało się, że wcale nie mieszka w Górach Świętokrzyskich, tylko w małej leśnej mieścinie w Wielkopolsce; nie
Jako pierwotny autor wątku chciałem przesłać update, ponadto ktoś mnie wołał w innym wątku (niestety nie odnajdę). Ten wołający pytał co ja o tym sądzę teraz, bo sprawdziła się wizja Nazara o wojnie na Ukrainie.

Otóż proszę sobie puścić filmiki Nazara z okresu kilku dni przed atakiem czyli filmy wysylane na kilka dni przed 24.02 o ile jeszcze nie zostały pocięte lub usunięte. W tamtym czasie media mainstreamowe w oparciu o wywiad