Wpis z mikrobloga

Mirki doradźcie mi:
Poszukuję ultrabooka do 3,5k zł, będzie służył do weddevu (VS Code, IntelliJ , NodeJS, Deno, 2-3 przeglądarki, muzyczka, w tle dużo workerów, automatyczna synchronizacja z serwerem itd), sporadycznego użytkowania DAWów, częstego Krity, będę użytkował go na linuxie.
Będzie głównie służył jako stacjonarka, mam mało miejsca, plus często się przeprowadzam (2-3 razy w roku, digital nomad here), NUC'i odpadają z racji na cenę mocno nieadekwatną do porównywalnych laptopów (w końcu to nisza , poza Macami Mini, które u mnie odpadają z racji na softa), więc ważne by móc z poziomu biosu zablokować ładowanie powyżej 80% baterii. Konieczne są ramy na SODIMM nie lutowane jak i dysk na m2.
Nie ukrywam, że preferowałbym 13-14 calowca bo łatwiej go zmieścić do plecaka, ale 15'6 też da radę.
Zależy mi też na jak największej wytrzymałości.
Ekran nie gra dużej roli bo i tak rzadko będę z niego koorzystał.
Z researchu i rozmowy z kolegami wytypowałem wstępnie:
- HP 15s z r4700u 8gb ramu , które wywalę i wstawię 16-32gb , 512gb dysk mi zbędne , ale z mniejszym nie widziałem na promkach, jest na rtveuroagd za 2300zł, plus możliwe jest 400zł zwrotu za stary laptop hp, a tak się składa, że mam ich kilka.
- Taki sam setup Acer Swift 3 kosztuje około 3300zł w xkomie, ale z tego co słyszałem jest lepiej wykonany (alu chassis)
- Hyperbook r15 z r5700u w moim configu (bez dysku i ramu , które dokupię oddzielnie bo taniej xD) wychodzi 2 731 zł + dysk 219 zł (256 gb mi starcza na spokojnie z duuużym zapasem) i ram (16gb 3200mhz sodimm) to około 319zł ~~ 3300zł

Wie ktoś jak z wytrzymałoscią tego Hyperbooka (clevo), czy może gdzie się da taniej tego clevo ;) ?

Tańsze kuszą, bo bym mógł wtedy szybciej mógł kupić porządny, względnie mobilny, projektor :3

#komputery #laptopy
  • 9
@papryka_z_cwikla: ultrabook za 3.5k to dobrze jak Ci odtworzy youtube bez zacinania a nie webdev i workery xD

(256 gb mi starcza na spokojnie z duuużym zapasem

Mi tyle starcza na same narzędzia

Bez ironii mordeczko ale serio chcesz kupić narzędzie dla terminatora a dajesz budżet pozwalający #!$%@?ć jamnika #pdk
@Bellissimo: Cóż, z pracy miałem i5 10300 i jakoś to wszystko na spokojnie działało bez zająkniecia, zużycie procka średnio 40% , temperatury rzadko kiedy przekraczające 60 stopni...
W prockach wiele lepiej się nie da, owszem chłodzenia itd.
Webdev nie wymaga jakichś super kompów do kompilacji czy innych DL, samemu przez lata leciałem na gównokompie i nie było problemów.
Szukam czegoś wytrzymałego, temu pytam...
@przyjacielsen Bo będzie praktycznie 24/7 podłączony pod ładowanie
@papryka_z_cwikla: no właśnie ja też kiedyś szukałem czegoś wytrzymałego, i żeby coś było aluminiowe i w miarę sklecione to trzeba dać 5k+, takie są moje obserwacje, podzespoły to jedno ale żeby Ci się enter nie wyłamał przy pisaniu to drugie niestety. Sam dałem 8k za HP ultrabooka i mnie mocno zawiódł bo przy odpalonych 3 ide już throttluje a niby ma 32gb RAM i I7 9 generacji xD Tyle dobrego że
@Bellissimo: nie bede korzystal z klawiatury praktycznie, ani ekranu :P. I9 nie potrzebuję, plus shittelami trochę sie brzydzę po problemach jakie wystąpiły przy konfigurowaniu Fedory na wyżej wspominanym 10300 xD, ale no to jeden wyjątek wiadomka. Ja do pracy mam co innego, to ma mi służyć jedynie do prywatnych spraw, czyli max 7-8 containerów dockera, jedno ide naraz muzyczka, dwie przeglądarki, najbardziej to bym się obawiał o płynnośc działania krity w