Wpis z mikrobloga

Odkryłem w Polar Vantage M2 mega sterowanie muzyką: mogę przewijac do przodu przyciskiem czy cofać 10s jak mi ktoś przerwie słuchanie teorii spiskowych i waznych politykow;) Porownujac do Garmina czy Wear OS to jest szok bo tam mialem tylko do tylu i do przodu przelaczenie utworu (czyli cale nagranie od poczatku i czekaj kilka minut jak cos niedoslyszales) ale... nie wiem czy to skorka od Huawei czy jakieś zabezpieczenia androida ale na Huawei P20 jak zablokuje telefon to po krotkim czasie przestaje reagowac (i jak odblokuje to znow moge sterowac). Tez tak macie? Da sie to blokowanie wylaczyc jakos w telefonie? (pytanie glownie do uzytkownikow innych urzadzen ale sparowanych z androidem a najlepiej jak ktos ma Huawei bo Polara vantage m2 pewnie nikt nie ma - na 99% to i tak pewnie blokuje telefon)
#polar #garmin #wearos #android #smartwatch
  • 17
mi sie wyswietla na tarczy przycisk do tylu ale gdzies bylo napisane, chyba w instrukcji, ze to zalezy od systemu albo telefonu (raczej nie brandingu androida czy jakichs sztuczek z oszczedzaniem o ile dobrze pamietam)
@Szczepp masz racje ale w moim przypadku nie jest, bo na Huawei P20 jak zablokuje telefon to po krotkim czasie przestaje reagowac, wiec juz nawet nie wchodze na widok pilota( jak musze odblokowac telefon i mam go po odblokowaniu w rece z zaswieconym ekranem to... juz szybciej mi przewinac palcem na telefonie te 30 sekund:) Jaka wersje androida posiadasz? Ja mam android 10 z EMUI 10.0.0. Powinni publikowac jakas liste systemow/brandingow albo
@Szczepp
jak zmienilem mibanda na 3x drozsza opaske Garmina to tez pamietam ze byl zonk, bo sie okazalo, ze sterowanie muzyka (takie proste jak w mibandzie, nie jak tututaj) dziala tylko na iOS (a na mibandzie mi dzialalo z androidem chyba 9 jak dobrze pamietam), wiec problemy ze sterowaniem muzyka to chyba norma (w Garminie wyswietlaly sie przyciski do sterowania ale nie dzialalo)
@testgd274: android 10 , miui global 12. Wszędzie jak patrzyłem to nie ma takiej wzmianki o tym przewijaniu. Trudno mi sobie też wyobrazić gdzie masz odpowiadający temu przycisk bo wszystkie są zajęte - lewy górny głośność, lewy dolny cofnięcie, i prawe odpowiadają za zmienianie piosenek. Plus jest taki, że dzięki Twojej radzie z wyłączeniem ograniczeń to mi się teraz zegarek prawie natychmiast łączy z telefonem :)
@Szczepp jakims cudem usunalem ta tarcze do sterowania muzyka calkowicie (musialem cos wylaczyc w opcjach i teraz jej nie widze nawet jak mam polaczony i wlaczona muzyke na telefonie) ale mi sie zdawalo, ze zeby wejsc do glosnosci musialem kliknac najpierw jeden przycisk, wiec moze nie masz najnowszej wersji softu na zegarku jak w tym widoku mozesz przyciszyc? Ew moze ja nie mam i moze to juz usuneli? Od kiedy masz ten
w ogole usability w apkach Polara odstaje od Garmina wg mnie... ux designer to taki bardziej na slowo honoru to ogladal... ponad minute szukalem gdzie ta tarcze wlaczyc, wsystkie zakamarki apki sprawdzone i mozliwe ze ta opcja jest tylko w webie albo sie nie dogrzebalem
nie ma co opisywac bo jeden obraz wart czasem wiecej niz 100 slow - mi sie wyswietlalo przyciszanie tak jak w instrukcji aktualnej: https://support.polar.com/en/music-controls (moze minimalnie sie roznilo ale nie moglem poglosnic bez wejscia w widget jak u Ciebie) a zeby dac poprzedni utwor pewnie musialem kliknac szybko 2 razy albo przytrzymac dluzej - nie pamietam bo nie mam tej tarczy juz ale ten dzwiek sobie przypominam, ze musialem wejsc glebiej, wiec
@Szczepp Stracilem troche czasu, wiec pamietaj, ze zrobilem to tylko dla Ciebie;)
1) Tarcze playera wlacza sie w opcjach zegarka (nie w webapce i apce mobilnej).
2) Wyswietlane przyciski zaleza od odtwarzacza: sprawdzilem na kliku androidowych i na VLC mozna przewijac 5 sekund do tylu i do przodu jednym krotkim wcisnieciem a na podstawowych apkach do muzyki (probowalem defaultowa i ES) nie moge przewijac, wiec moze uzywasz jakiejs biedaapki do muzyki?
@testgd274: używam spotify. Próbowałem na YT, więcej apek nie używam i nie mam pojęcia - raczej nie ma takiej opcji, więc się poddaję. Też przejrzałem wszystko co było można i obejrzałem większość filmików o tym zegarki i nic... Dzięki Ci wielkie za poświęcony czas w takim razie! :)
@Szczepp spoko, ja spotify nie uzywalem nigdy, wiec nie wiem. Tak naprawde pewny jestem tylko tego VLC i to na huawei p20 bo to na wlasne oczy widzialem ( https://play.google.com/store/apps/details?id=org.videolan.vlc&hl=pl≷=US ) ale ciekawe ze yt tego nie obsluguje bo ta apka ma dosc sporo uzytkownikow;) (ew moze obsluguje ale to przez branding xiaomi albo cos innego- co za roznica, jak sie filmik oglada to i tak ekran smartfona wlaczony, wiec latwiej