Wpis z mikrobloga

@cppguy: Mnie to obojętne, ale np u mnie w firmie narzucili mi, żeby nazywać po polsku, w sumie ma to sens, bo klienci wyłącznie polscy, więc też i w bazie danych wszelkie zmienne są po polsku, gdzie warto dodać, że cały system powstaje od lat 90, a dobrze by było jakby w na każdym etapie te nazwy się pokrywały. Dla siebie lub do nauki robię wszystko po angielsku.
  • Odpowiedz
@cppguy: standard i to nie tylko w PL.
Ja akurat w automatyce robię, na ogół wszystkie zmienne i nazwy wewnętrzne struktur klienci wymagają po angielsku z uwagi na mnogość nacji i narodów programistów, którzy nad tym pracują.

Przy tym na ogół to co widzi użytkownik/operator jest już w języku natywnym dla kraju w którym jest użytkowane.
  • Odpowiedz
@informatyk: o #!$%@?, ten kod żyje! odkąd go oglądałem ostatnio, doszło parę linijek z COVID w nazwie, ale są też znale i lubiane klasyki:

submit_powrot_zakup_biletu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dragimir: ale tak serio to co prawda jest to zła praktyka ale juz się nie srajmy ze tylko w Polsce takie cyrki.

Mam kupla na projekcie w de i tam się #!$%@?ą że mu plepią zmienne po niemiecku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cppguy: owszem, w wielu polskich firmach tak właśnie się robi, ale na szczęście są jeszcze porządne narodowe projekty z nazwami w naszym rodzimym języku. Obczaj sobie np. ten kod:


@informatyk: jakoś czułem, że po kliknięciu zobaczę URL z Intercity xD
  • Odpowiedz
@K-S-: Chyba że slowa to cel i target, albo etat i full time employee. To wtedy i tak bierzemy angielskie.

Polskie znaki to najmniejszy problem ze wszystkich.

Nie ma to jak godzinę sie zastanawiać jak nazwać zmienną bo to żyje tylko pod polską nazwą.
  • Odpowiedz