Wpis z mikrobloga

Ustawiłem trening na dzisiaj na 11:55 i nie miałem na zegarku przypomnienia o treningu, czy to normalne? Mam Polar Vantage M2 i wydaje mi się to oczywiste jak ustawiam w kalendarzu godzinę ćwiczeń ale może się mylę? Ogolnie bardzo mi się podoba konfigurowanie treningow bo ćwiczę raczej siłowo ale już coś nie pykło (chyba że to przypomnienie ma nie działać:) Tak ogolnie to moja droga: Xiaomi miband 4, potem Garmin (chciałem lepszej dokładności), następnie Wear OS (chciałem dopisać customowe przypomnienia i pragnąłem funkcji smart) ale po kilku miesiącach z tym systemem już się w cyrku nie śmieję no i zdecydowałem, że nigdy więcej smartwatcha, tylko sportowe z dobrą analizą. Polar jest używany przez zawodowcow, więc z ciekawości chciałem sprawdzić czy lepszy od Garmina a tu taki zonk odkryty już w pierwszym tygodniu... Poza tym jestem zachwycony. Dodam jeszcze, że używam trybu samolotowego nie tylko podczas snu ale to na powiadomienia o treningu nie powinno wpływać.
#polar #garmin #zegarki #sport #smartwatch
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tyfus: Coros ma jakiś swój system i aplikację (tylko mobilną, nie ma wersji webowej), synchronizacja że Strava i innymi serwisami tego typu z poziomu ustawień. Jedyne za czym tęsknię z Polara to Flow.

@lolens: zwykły Apex 46mm, niestety nie pomogę. Jak pokonam nienawiść do ekranów dotykowych w zegarkach to może następny kupię taki szpanerski, ale na chwilę zakupu do Apexa Pro nie było jeszcze wizji na mapy topo nawet w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lolens: kółeczko jest całkiem wygodne jak się nauczy człowiek, ogólnie to przy pierwszym biegu prawie miałam udar i nie mogłam opanować jak to gówno działa, a teraz jak już zrozumiałam, jest git. Zaskakująco wygodne, nawet jak się ma rękawiczki, spocone łapy, jest się w ruchu ogólnie.

Znacznie bardziej przeszkadza, że 3/4 tarcz zegarka do wyboru wygląda w skrócie źle, przynajmniej to co mam w apce do ustawienia w moim cudzie, z
@mozgogrdyczka: dziekuje wszystkim. Troche szok, bo po tym co zobaczylem w apce i na zegarku myslalem, ze ma wiecej melodyjek niz zegarek Montana i ze ogolnie ma wszystko a takie przypomnienia to oczywistosc... ale moze to nie jest sprzet dla niedzielnego cwiczebnika (jak ktos zapomina o treningach czesciej niz je robi... pewnie nie zasluguje na noszenie tej marki)
@mozgogrdyczka: a ten coros ma moze takie przypomnienia? (jak webapki nawet nie maja to pewnie nie ale kto wie - chodzi mi o to, zeby mi przypominalo o danej godzinie a jak ten trening wykonalem wczesniej to oczywiscie, zeby nie bylo przypomnienia - to tak oczywisty ficzer sie wydaje a nigdzie go nie ma - chyba nawet smartwatcha bym mogl znow kupic, jak by co takiego bylo, nawet jako osobna apka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@testgd274: nie widzę takiej funkcjonalności.

Ogólnie, da się zmusić zegarek do wyświetlenia powiadomień z każdej aplikacji którą mam zainstalowaną i wysyła te powiadomienia push. Czyli teoretycznie zegarek będąc w połączeniu z telefonem na którym masz nie wiem, jakaś listę zadań - jak ustawisz przypomnienie o 17:00 pokaże ci to powiadomienie, ale z poziomu zegarka możesz co najwyżej je odczytać, odznaczyć wykonania nie da rady :D

Nie mogę ci pomóc chyba w
@mozgogrdyczka: Dziękuję, chyba żadna firma czegoś takiego nie ma (choć nie sprawdzałem Apple Watcha - za krotko trzyma bateria, żeby to było warte przesiadki). Co do powiadomień to pogrzebałem i znalazłem w apce Polara ptaszek do automatycznego eksportu do google calendar i innych kalendarzy. Google calendar mi automatycznie 1h przed treningiem zrobił powiadomienie ale takie zwykłe jak w Garminie, więc w airplane mode nie zadziała i jak zrobię trening wcześniej to