Wpis z mikrobloga

via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
@danielw34: jeśli od talerza idzie Ci jeden kabel to jak dobrze pamiętam będziesz mógł oglądać i nagrywać jednocześnie tylko z jednej ćwiartki, ale niech mnie ktoś mądrzejszy poprawi.
Tak, moze byc twin, tylko jak ma kabel w scianie, ja tak mialem, to nie bedzie musial pruc sciany albo puszczac po scianie drugiego kabla, chyba ze estetyka nie ma znaczenia
@danielw34: Jak chcesz jednym kablem od anteny mieć obsługę kilku głowic, albo kilku dekoderów, to musisz kupić konwerter Unicable, wtedy jeden kabel idzie do pokoju, tam rozgałęźnik za kilkanaście złotych i dwa kable po jednym do głowicy, możesz też zastosować drugi rozgałęźnik i puścić kabel do drugiego pokoju na nowy dekoder. W dekoderze w ustawieniach głowicy wybierasz zaawansowane i tam unicable i ustawiasz częstotliwości na pierwszą i drugą głowicę zgodnie z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
mam antenę z bloku zbiorcza nie mam talerza…

@danielw34: No to odbierzesz jedną ćwiartkę (jedną z dwóch połówek pasma w jednej z dwóch polaryzacji, stąd 1/2*1/2=1/4) zakresu zakładając, że instalacja jest wykonana tak, jak zazwyczaj, a nie w nowszej technologii Unicable. Rozgałęźnik pozwoli Ci odbierać co najwyżej sygnał z dwóch transponderów wchodzących w skład jednej ćwiartki.

Poczytaj o tym, jak przekazywany jest sygnał telewizji satelitarnej od satelity, przez antenę, konwerter (zwróć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mp107: Hej, a orientujesz się czy właśnie w nowo budowanych blokach jest wymóg aby instalacja była w standardzie Unicable? Rozumiem, że żeby zweryfikować czy jest Unicable będzie potrzeba posiadania dekodera z dwoma głowicami, rozgałęźnik i najzwyczajniej w świecie sprawdzić czy będę miał możliwość nagrywania i oglądania programów z różnych transponderów po wcześniejszym podłączeniu dwóch kabli do dekodera?
@Franchesko: zakładam na blokach instalacje tv sat i, nigdy nie robimy to w standardzie Unicable. W mieszkaniu działać będzie tylko jeden dekoder (nie licząc tv naziemnej). Na 90%u ciebie tak jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomzam: mam dwa kable prowadzone do mieszkania, jak zrezygnuje z UPC i wezmę Netię która jest na światłowodzie z tego co wiem to zwolni mi się drugi kabel, wtedy podłączenie do multiswitcha drugi kabel, mam też po dwa na każdy pokój, wtedy powinno działać prawda?
@danielw34: czyli się nie uda, dowiedz się jaką masz instalacje, bo zgadywać to my sobie możemy, jeśli nie jest unicable, to funkcjonalność na dwóch głowicach będziesz miał identyczną jak na jednej, teraz też możesz oglądać kilka kanałów, jeśli są na tym samym tp