Wpis z mikrobloga

#budowadomu #budujzwykopem

Pytanie i prośba o radę. Dom 120m2 z poddaszem użytkowym dla 5 osób, jakie ogrzewanie? W Internecie jest szum informacyjny. Działka bez dostępu do gazu. Wymagania z planu zagospodarowania - źródło ciepła nieemisyjne lub niskoemisyjne. Budżet? Wiadomo - wolę zapłacić mniej, niż więcej. Jest też tyle rodzajów, że głowa boli. Co do pomp, to coś czytałam o konieczności jej wymiany po latach, to prawda? Może piec na pellet? Ale w projekcie domu jest nieduża kotłownia. Na pompę + panele foto raczej nie będzie mnie stać (przynajmniej nie od razu). I jakie ogrzewanie planować? Podłogówkę?
  • 12
@Sakad: @Arturitek: cóż, wasz wybór
Szybko się znudzi noszenie worków, składowanie, brud z tym związany, czyszczenie pieca.

Znam kilka osób które też poszły w pellet i za nic by takiej samej decyzji po raz drugi nie podjęli.
@ATAT-2: @Arturitek: nie rozumiem tych argumentów typu brud, obsługa czy inne takie i często wydaje mi się, ze piszą je ludzie którzy nigdy nie mieli z tym styczności a powtarzają marketingowe artykuły.

Brud - mogę się zgodzić z tym przy ekogroszku, ale nie przy pellecie. Podczas skladowania, zasypywania i opróżniania popiolu brud jest minimalny - nie ubrudzisz sie bardziej niz przy pieleniu ogrodka pod domem. No chyba, ze ma sie