Wpis z mikrobloga

Też tak macie, że jak Duda "zaproponował" (nie słownie) remis Magnusowi (w turnieju - nie pamiętam jak się nazywał) jakiś czas temu (co spowodowało odpadnięcie Dudy), to straciliście całą sympatię do niego? Dla mnie zachował się słabo, nie walczył jak prawdziwy facet, tylko się poddał (idąc na remis) - wolał 1/2 punkta (i odpadnięcie), niż walkę do końca, nawet jakby miał przegrać (mając ostatecznie mniej punktów).
#szachy
  • 12
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
@SpokojnyLudzik: to po proponował skoro czy remis czy porażka to odpada? W piłce jeśli dostajesz w dupe to bardziej ryzykujesz grając na zero z tyłu i czasem remis czy zwycięstwo da się wywalczyc
@SpokojnyLudzik: XD A o tym turnieju mówisz, w którym zasady były takie, że chyba Magnus miał już zagwarantowany finał, a Duda chyba został wyjątkowo tam zaproszony zaczynając z 0 pkt? Kiedy inni tam mieli już coś nie wiem tam były dziwne zasady + to nie było dużo po Pucharze Świata, ja uważam, że jak Duda nie czuł się na siłach by to dalej grać + nie miał za bardzo co tam
@SpokojnyLudzik: nie jestem fanem Dudy, ale w Pucharze Świata pokazał niesamowitą formę i udowodnił że w razie potrzeby potrafi walczyć i grać na wygraną.
Duda w tamtym meczu żeby być w grze musiałby wygrać obie partie z najlepszym szachistą na świecie zaraz po tym jak przegrał obie poprzednie oraz w sytuacji, w której Carlsen nie musi niczym ryzykować. Nie widział szans na dwie wygrane więc chciał skończyć mecz jak najszybciej. Powodów
@Ketonol751: @SpokojnyLudzik: Oglądałem cały ten turniej live bo miałem wtedy sporo czasu.

Z perspektywy kolejnych tygodni temat wygląda tak: Duda nie ma wielkiego doświadczenia w rapidach a w blitzach w ogóle jest z tyłu. Jednocześnie jest graczem z top 3 mózgiem swojego pokolenia. Chciałby grać Rapidy jak klasyczne, gdzie potrafi wykoleic dowolnego gracza i wygrać turniej w którego drabince miał samych asów. W rapidach brakuje mu czasu a w omawianej