Wpis z mikrobloga

#!$%@? mać allegro. Po co to całe udawanie, że "jesteśmy przeciwni podróbkom i piratom, wystarczy zgłosić" jak to praktycznie nie ma pokrycia w rzeczywistości? Bez sensu się człowiek męczy i zgłasza.

Przeanalizujmy:
- typ ma wystawione tylko piraty jako nowy produkt - kilkanaście ofert;
- nigdzie nie ma info, że to piraty, nawet nie używa tego rakowego słowa "reprodukcja";
- są nieźle wykonane bo po fotce na pierwszy rzut oka nie widać, że to pirat, więc można się łatwo nabrać;
- zgłosiłem mu kilka aukcji z dokładnym opisem dlaczego to są nieoryginalne produkty, że sprzedawca doskonale sobie zdaje sprawę, że to podróbki i jak zwykle nic z tym nie zrobiliście, biznes się kręci w najlepsze;

Ej @allegro_pl - do dupy z tym waszym formularzem i polityką zgłaszania nieoryginalnych produktów. Prawda jest taka, że zgłosiłem już z kilkadziesiąt akcji przez ostatnie lata i jedyne przypadki kiedy faktycznie coś działaliście to jak się wam wrzucało to na social mediach. Fajna ta wasza polityka firmy.

#allegro #nintendo #gry #retrogaming #gba #gbc #gameboyadvance
Kryspin013 - #!$%@? mać allegro. Po co to całe udawanie, że "jesteśmy przeciwni podró...

źródło: comment_1636195783lNAVejTQJBTt4GWju7jnF8.jpg

Pobierz
  • 101
@Kryspin013: @allegro_pl Kiedyś szukałem słuchawek do telefonu Samsung Buds i obojętnie jaki model szukałem a jest ich kilka, jak Live czy Buds+ czy Pro były tanimi podróbkami. Podejrzewam że ten sam proceder tyczy się słuchawek dla telefonów Apple. Teraz po Twoim poście patrzę na szybko i na nowo po czasie i co widzę od góry? Ludzie kupują podróbki. Wcale oferta za 120zł nie #!$%@? kałem na kilometr, te słuchawki są wartę
ElManiure - @Kryspin013: @allegro_pl Kiedyś szukałem słuchawek do telefonu Samsung Bu...

źródło: comment_1636232691mHy4Fzan3PvZK5E0RXFInT.jpg

Pobierz
ja jak zgłosiłem allegro, ze wnerwia przeglądanie 1600 takich samych ofert to powiedzieli, ze nie łamie to zasad uczciwej konkurencji...

Więc czego oczekujesz


@fstab: ktoś dzisiaj pisał, że da się skleić pierdyliard takich samych ofer w jedną w opcjach wyszikiwania ale nie testowałem xd

akurat nitendo to mocno zwalcza piraty nawet bardzo stare.


@Rasteris: Nintendo walczy ze stronkami z romami a nie z piratami na wschodzie europy xD

Kiedy oszust
dmca@noa.nintendo.com


@ultek85: ale co im napiszę? Że prywatna osoba wystawiła kilkanaście ofer z chińskimi kartami? No bez jaj. Na ebayu jest przecież to samo. A z tego co wklejali w poprzednich znaleziskach allegro odwala gorsze rzeczy np z promowaniem dużych sprzedawców sprzedających podróbki ubrań.
możesz napisać, że jako wieloletni gracz i fan gier od nintendo, polujący na perełki sprzedawane w internetowych odmętach, natrafiłeś na popularny polski portal aukcyjny w którym mimo zgłoszeń nagminnie sprzedawane są podróbki uniemożliwiające Ci realizację swoich marzeń.


@ultek85: Obawiam się, że zamiast pozbycia się trudnego problemu podróbek mógłbym sprawić, że nintendo traktowały jeszcze bardziej Polskę jako kraj trzeciego świata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tylko jakoś nie ciągają użytkowników prywatnych za to, że używają piratów.


@ksiak: Bo to by było debilne, wpływało by na PR i nie przynosiłoby żadnych problemów. Użytkownicy nie są źródłem problemu a sprzedawcy.
@Kryspin013: poszedł wykop. Sam w wieku lat ~nastu (bliżej 11) dałem się naciąć na piracki kartidż z mario, przechodzenie go było koszmarnie trudne, bo gra się wyłączała co chwilę :P
poszedł wykop. Sam w wieku lat ~nastu (bliżej 11) dałem się naciąć na piracki kartidż z mario, przechodzenie go było koszmarnie trudne, bo gra się wyłączała co chwilę :P


@Ercefet: Weź pod uwagę, że są tu ludzie co dają się nabrać na buty albo perfumy za kilka stówek. Czasami nawet tak "ipohny" sprzedaja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Użytkownicy nie są źródłem problemu a sprzedawcy.


@Kryspin013: gdyby użytkownicy nie szukali produktów za darmo to sprzedawcy by ich nie oferowali. To tak jak z przebiegami samochodów gdzie wszyscy chcą poniżej 200kkm.
gdyby użytkownicy nie szukali produktów za darmo to sprzedawcy by ich nie oferowali.


@ksiak: Jak nie możesz ogarnąć ogarnąć problemu jednostkowo to uderzasz warstwę wyżej.

Po za tym dam ci analogiczną sytuację bo jak dla mnie twoja logika zakłada, że np jak dzieciaki gdzieś by kupowały alkohol to to wina leży po stronie dzieciaków a nie sprzedawców.

W kontekście tego o czym dyskutujemy tu chodzi o sprzedawców, którzy w jakiejś formie
@Kryspin013: za 200 złotych idzie wyrwać fajne tytuły w pudle (mam ich trochę). Co do samych reprodukcji. Czasami jest to bardzo fajna opcja np. wersja gry z fanowskim tłumaczeniem, wersja z modami (jest swietny mod dla Super Mario Land dodający kolory na GBC) lub mega rzadkie tytuły wydane w jednym/dwoch krajach. Tylko trzeba jasno zaznaczyć, ze to taka sytuacja. Co do samego Allegro, kiedyś w reklamach od nich pojawiały mi się