Wpis z mikrobloga

@DmNQ193: A twój działa w salonie? Różne dekodery mogą mieć różną czułość. Jednemu dany poziom sygnału wystarczy do działania inny już sobie nie radzi. Zobacz jeszcze czy na dekoderze w salonie 11449H też ma najsłabszy sygnał w porównaniu do pozostałych. Jeśli tak to raczej trzeba skorygować antenę. Jeśli to nie pomoże udaj się z tym dekoderem do sklepu SAT niech sprawdzą u siebie bo być może trzeba będzie kupić lepszy konwerter.
@grzesiek_ze_stycznia: Sprawdzę czy mój w salonie działa dopiero jutro i dam odpowiedź. Niestety nie jestem biegły w tych tematach ale antena jest nowa. Natomiast problem jest z tym, że ogólnie u mnie sygnał jest kiepski ( na poziomie 50% bo mieszkam w lesie i zasłaniają drzewa wszystko) W salonie jest mediaBOX+ u mnie natomiast nc+ wifibox+ . Wcześniej miałem starocia nBox ADB 5800S . Bardzo dziękuje za szczegółową odpowiedź, nigdzie nie
@DmNQ193: Sygnał dla sat wszędzie jest taki sam, antena patrzy w niebo. Tylko tak się wydaje patrząc na antenę bo konwerter nie jest na środku ale przesunięty(ale to już fizyka, teoria, do obczajenia w necie dla chętnych). Ważne aby niczego nie było nad anteną. Antena zamontowana na elewacji(ale nie pod samym okapem dachu) albo na balkonie(na barierce) na pewno patrzy w niebo. Jeśli coś by ją przesłaniało to najprawdopodobniej niczego być