Wpis z mikrobloga

W poniedziałek przyszła kobieta do pracy, bardzo mocno kaszlała, siedziała z wszystkimi, pracowała normalnie z wszystkimi w małych pomieszczeniach, odstępach od drugiej osoby. Pracujemy bez maseczek i bez dezynfekcji, dotykając tego samego i robiąc to samo. We wtorek okazało się że ma pozytywny test pomimo że wzięła 2 Dawki #szczepienia dzisiaj środa, wszyscy normalnie pracują, nikt testów nie zrobił, nikt nie każe iść na kwarantannę bo myślę że szef tego nie zgłosił, czy to jest normalne? U mojego kolegi w pracy typek miał koronę to zamknęli całą firmę na 2 dni, aby ludzie porobili testy #covid19 #coronavirus #pandemia #covid
  • 11
@Uzapi powinien zglosić i niezaszczepione osoby, które miały kontakt powinny odbyć kwarantanne, bo zgodnie z zaleceniami sanepidu osoby, które są po dwóch szczepieniach nie są kierowane na kwarantanne, nawet jeśli śpią z chorym w jednym łóżku. Więc jeśli Twój szef wie, że wszyscy są zaszczepieni, to zgłoszenie niewiele by zmieniło bo i tak mogliby przychodzić do pracy (przynajmniej tak jest w Polsce).
@rzyndli: znałem kilku takich jak ty. Zmienili zdanie gdy sami zachorowali lub gdy ktoś z ich rodziny zmarł. Lepiej byś zaakceptował fakt, że jakaś chorobą faktycznie uśmierca niecodzienną liczbę osób aniżeli miałbyś na własnym przykładzie ją poznać.