Wpis z mikrobloga

Mireczki, odmówiono mi rejestracji samochodu w miejscu zamieszkania (Kraków) ponieważ wpisałem we wniosku urząd skarbowy z miejsca zameldowania. Jeszcze nie zgłaszałem do urzędu skarbowago informacji o zmianie miejsca zamieszkania, więc taki jest stan faktyczny.

Budzi to moje wątpliwości ponieważ z moich informacji wynika, że pojazd powinno się rejestrować właśnie w miejscu zamieszkania, niezależnie czy jest to również miejsce zameldowania.

Poza tym dziwi mnie obecność tego pola we wniosku. Pobrałem kilka wniosków z innych urzędów i tylko w Krakowie występuje potrzeba podania tej informacji.

Argumentacja urzędniczki brzmiała następująco: "Nie mogę wprowadzić innego urzędu skarbowego ponieważ system blokuje taką możliwość".

Rada urzędniczki: "Wpisać Kraków". Nie potrafiła mi jednak odpowiedzieć na pytanie w jakim celu należy podać tę informację i czy jest to w jakiś sposób weryfikowane.

Są trzy opcje:
a) wpisać inny urząd skarbowy jak radziła urzędniczka i liczyć, że "nie wybuchnie" - wydaje mi się to słabe
b) iść w zaparte i próbować się kłócić - nie mam na to czasu ani chęci.
c) wyprawa w rodzinne strony w celu przerejestrowania auta - to z kolei najbardziej czasochłonna opcja i mam lepsze pomysły na wykorzystanie urlopu...

Czy miał ktoś podobne doświadczenia i potrafi coś doradzić?

#rejestracjapojazdu #motoryzacja
Monroe - Mireczki, odmówiono mi rejestracji samochodu w miejscu zamieszkania (Kraków)...

źródło: comment_1636019704v8HtuMijKrheGhlkgztvRc.jpg

Pobierz
  • 5
@Djelon: Zdaję sobie z tego sprawę i to zrobię. Przyznaję się że zasapałem w tym temacie. Proszę nie rzucać kamieniami :) Wpis dotyczy jednak zasadności wymagania tej informacji w świetle obowiązujących przepisów dotyczących rejestracji pojazdu.