Wpis z mikrobloga

@pancerna_piesc_dzieciatka_jezus: No ale to jest to, co od dawna tłumaczę. Prywatna opieka zdrowotna, abonamenty i takie różne to są dobre do spokojnej, planowej, rutynowej diagnostyki. Jeśli miałyby ogarniać jeszcze stany nagłe, lecznictwo szpitalne i droższe zabawy typu protezy, chemioterapię i takie tam to składka musiałaby być 20x wyższa. Jak nie lepiej. Dlatego jedyna prywatyzacja opieki zdrowotnej jaka jest możliwa, to jest "dzika" prywatyzacja, jaką mamy obecnie - czyli tak dramatyczne ograniczenie
@mbasasello: za przeproszeniem, gówno prawda. Dzisiaj najbardziej popularne abo luxmedu medpolu mednetu czy... co tam jeszcze jest to są w sumie groszowe sumy. Ale to tylko styk na dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej i to chyba żadna tajemnica. Jakby można było wybierać, gdzie idzie pełna składka zdrowotna to mielibyśmy dużo lepszą sytuację i tyle. A najbardziej kosztowne przypadki leczenia (nieobjęte składką podstawową). powinny być po prostu objęte ubezpieczeniem - w skali
@banciur: No nie bardzo bo ja jestem umiarkowanym wolnorynkowcem (nie mylić z libertarianinem) i nigdy bym w to nie uwierzył nawet gdyby to zawierała umowa. W służbie zdrowia jestem zwolennikiem regulowanej konkurencji i dobrowolności składek jak to ma miejsce w Niemczech.