Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Korpomirki,

Dostałem przed chwilą ofertę na specjalistę w pewnej dziedzine (nie - IT, dlatego nawet nie taguje tak, żeby nie wołać pół wykopu) za 19.5k brutto do pewnego korpo - niby super, ale mam kilka wątpliwości. Problem jest taki, że ja nawet chętnie zostałbym tu gdzie jestem (aktualnie mam tutaj 13.5k brutto, ale pracuję od raptem kilku miesięcy), więc chciałbym pogadać z szefami czy jest opcja na taką podwyżkę do końca tego roku. Czy miał ktoś może takie doświadczenie? Jak zacząć taką rozmowę? Od zwolnienia się? Czy zadzwonić: Królu Złoty, jest sprawa? Korpa dają po 40% podwyżki dla nowych narybków tylko wyłącznie ze względu na ich chciejstwo? Przyznam, że jakoś nie miałem ani jednej heroicznej akcji, która uratowała firmę itp. Zaznaczam - to nie jest programowanie, więc też wszystkie programista15k taktyki mogą tu nie przejść. Dodatkowo - obie firmy nie stanowią dla siebie żadnej konkurencji, a moje role byłyby bardzo od siebie się różniące. Tak się złożyło w moim życiu, że mam dwa skille, które są mega rzadkie w Polsce.

#korposwiat #pracbaza #zarobki #korpo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #617bd4c20c44dc000ab19487
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 7
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania najważniejsze pytanie, jakie to skille :D

A tak wracając do pytania. Zależy od tego jakie jest szefostwo, jakie masz z nimi układy. Jednak idąc na tą rozmowę musisz być przekonany że na 95% zmienisz robotę.
Jeśli masz spoko kontakty to kładziesz kawę na ławę, idziesz mówisz że dostałeś taka a taka propozycję, że te pieniądze Cię przekonują no nie wiesz czy możesz liczyć na ten poziom wynagrodzenia w tej firmie.

Taktyka
  • Odpowiedz
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeżeli druga robota jest pewna i na dłużej to oczywiście, że idź zapytać o podwyżkę. Skoro skille są rzadkie to oni już dobrze wiedzą ile kosztuje ktoś z tymi umiejętnościami.

Lepiej na początku trzepać coraz wyższą kasę, żeby potem móc z odpowiednio wysokiego poziomu wybrać sobie już spokojną robotę, gdzie nie będziesz miał presji na podwyżki, a na komfortowe środowisko pracy bez dram.
  • Odpowiedz
Samehere: Mam tak samo jak Ty Opie. Ale podwyżka w drugiej firmie jednak nie tak znacząca. Obie perspektywiczne, niekonurencyjne jakoś bardzo mocno. Obecna to firma, która rozwijam jako pracownik od 7 lat, a druga to mega korporacja (ale nie korpo w znaczeniu wykopu). Mnie zaś trzyma sentyment, znajomość z klientami i to że jestem gwiazda w swojej dziedzinie. A w nowej mniej pracy, kasa lepsza. Rozwój mocno prawdopodobny (choć obecną firma
  • Odpowiedz