Wpis z mikrobloga

Witam. Mam dylemat przed kupnem Occulus Quest 2.
Mam ultra słabego laptopa, czy mimo to brać Occulus Quest? Będę mógł grać tylko w bibliotekę gier na Occulus, nic spoza na Occulus Link np. HL Alyx. Aktualnie mam PSVR, pokaźną bibliotekę gier i sporo akcesoriów. Doradzcie

#vr #psvr
  • 12
@mustafas00 Wstrzymaj się z zakupem - dzisiaj prawdopodobnie Facebook zaprezentuje nowego Oculusa. Co to pytania: gry na gołego Questa są stosunkowo drogie, a ich jakość nie dorównuje PC VR. Oculusa Questa warto jednak kupić jeżeli lubisz gry ruchowe pokroju Beat Saber
@wrotyczq: są, to dzisiaj jest konferencja Facebooka . Dzięki za przypomnienie. Gier ruchowych właśnie niezbyt lubię. Ostatnio jestem bardzo wkręcony w filmy 180vr ale jest ich jak na lekarstwo na Youtube
bardzo wkręcony w filmy 180vr ale jest ich jak na lekarstwo na Youtube


@mustafas00: W goglach jest wbudowana aplikacja Oculus TV która ma tonę filmów/animacji w 180/360 na VR za darmo. Youtube nawet nie ma podejścia. Jak się nastawiasz na takie rzeczy to Oculus wymiata.
@Raffael: z grubsza patrzyłem na informacje o Oculus TV (które są ubogie), większość filmów to niestety animacje, których nie lubię. Bardziej lubię filmy przedstawiające koncerty, wydarzenia sportowe np. MMA albo życie w innym kraju, na YT jest tego troszke
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mustafas00: nie do końca pojmuję czemu katalog Oculus TV nie jest ogólnodostępny w necie ale jest w nim tyle filmów ze zwiedzania / sportów ekstremalnach / parków rozrywki / dokumentów że ci czasu nie starczy ( ͡ ͜ʖ ͡) Inną kwestią jest ich jakość bo na goglach VR film w 4K to dość średniej jakości obraz. 8K wygląda dobrze a dopiero 12K robi wrażenie.

A co
@Raffael: Gdzie można coś w 12k na VR znaleźć? Odpaliłbym cokolwiek na próbę jak to wygląda.
@mustafas00: Z tym sprzętem, to zapomnij o graniu w VR. Albo zmiana sprzętu i wtedy możesz myśleć o innych goglach (chociaż do 2k i tak nie ma nic lepszego), albo pozostaje granie na quescie.