Wpis z mikrobloga

Jak w zasadzie powinien wygladac kod #vue jesli chodzi o logowanie/rejestracje? Szukalem tutoraili w internecie i to jakis syf jest mam wrazenie xd kazdy pisze co innego i z perspektywy normika to trudno jest okreslic, ktory kod jest poprawny.
Np. ten tutorial wyglada poprawnie, ale chlop wszystkie funkcje dal w komponencie i trudno mi powiedziec jak to powinno wygladac. Skoro w Vuex mam stan aplikacji i pobieram z niego informacje to czy przypadkiem kod funkcji, ktore zmieniaja ten stan (logowanie/rejestracja) nie powino byc w samym Vuex store?
Jak mam sam ocenic co jest dobrym kodem, a co nie? Czy jest jakis Vue style guide, albo czy sa jakies niepisane zasady, ktorych trzeba sie trzymac, zeby nie pisac syfiastego kodu? Np w Django jest to fajnie rozwiazane, bo struktura aplikacji jest jedna i odgornie narzucona i wtedy latwo jest przesledzic co gdzie sie znajduje.

#programowanie #javascript #frontend #webdev
  • 2
powinna wygadac zaleznie od tego czego potrzebujesz, jesli "standardowe" logowanie to rownie dobrze mozesz sprawdzac na innych frameworkach/ libkach, bo zasada jest podobna. Jesli chcesz cos w stylu django to pewnie angular bedzie dobrym przekladem wzgledem FE i nestjs wzgledem BE w js - wiec tam mozesz poszukac