Wpis z mikrobloga

Mam pytanko do osób z #rysujzwykopem i #manga , kończy się #inktober a ja tak trochę "za karę" mam wyzwanie robić każdy rysunek właśnie w klimacie mangowym, czasem jest lepiej czasem gorzej ale temat trochę mnie jednak wciągnął i chcę wiedzieć więcej.

Teraz pytanie:
czy ktoś zna i jest w stanie wskazać jakieś SPRAWDZONE źródło informacji na temat #manga i/lub #anime
, jakieś kompendium na co zwracać uwagę, cechy charakterystyczne itp.
Z góry dzięki za sugestie.

Wpis tak trochę #inktober bo poniżej próba do dzisiejszego rysunku (teraz pozostało to tylko zepsuć pisakiem :P ).

#bazgrolydziurkacza
karkolomny_dziurkacz - Mam pytanko do osób z #rysujzwykopem i #manga , kończy się #in...

źródło: comment_1635319363vpUm3Hi2DJSr8hGii4Djxd.jpg

Pobierz
  • 7
@karkolomny_dziurkacz: Kiedyś Waneko wydało cykl podręczników (13 tomów) poświęconych nauce rysowania mangi i nazywało się to "Jak powstaje manga". Z tego co wiem to w oryginale było tego dużo więcej ale Waneko tylko tyle przetłumaczyło i wydało po polsku.

Każdy tom zajmował się innymi rzeczami, technikami itd.

Pewnie na chomiku znajdziesz wszystko zeskanowane w .pdf, zerknij sobie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@karkolomny_dziurkacz: Jeśli chodzi o książki to "Tajniki rysunku manga" Mark Crilley. A jeśli chodzi o kanały YT to polecam kanał KNKL - ogrom materiału od podstaw po tworzenie concept artów nie tylko z mangi. Drugi kanał to MikeMegaMega - od niego radził bym zacząć, nikt tak dobrze nie przedstawia podstaw tworzenia postaci obawiając każde poszczególne elementy. Mam nadzieję że pomogłem :)