Wpis z mikrobloga

@Drizz: Prawo popytu i podaży. W Polsce popyt na lekarzy i ratowników niby jest, ale tak nie do końca, skoro Polacy się nie badają, zębów nie myją i inne takie. Polak 500zl na przegląd siebie nie wyda, ale 1000zl na naprawę klimatyzacji w aucie tak. Poronione to jest, ale naprawdę jedno o ile nie najważniejsza branża w Polsce ma za zadanie przywozic praktycznie nieboszczykow na ostatnie dni życia. :(
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 63
@Drizz: Tak działa wolny rynek. Prostackie społeczeństwo wyda swój ostatni pieniądz na donejty dla jakiejś labadziary na tłiczu i bluzę z kapturem z odpowiednim logo, a na rozwój gałęzi nauki czy medycyny nigdy nawet grosza by nie dali.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
@milvanb: sporo racji ale nie do konca. Ja bym wydał i 2k za kompletny przegląd ale wiem ze takiego nie dostane. A czasu jaki zmarnuje na tłumaczenie lekarzom po co sie przyszłem zbadać jak jestem zdrowy to mi nikt nie odda.
  • Odpowiedz
@Trybun_Plebejski: @milvanb: to nie jest żadne prawo popytu i podaży/wolny rynek. Byłoby tak gdyby ratownik przyjeżdżał do wypadku z ofertą- płacisz panie 1000 ziko albo se zdychaj. Gdyby usługi medyczne były wolnorynkowe to mało kto by zarabiał więcej od osób w tej branży.
  • Odpowiedz
@milvanb: co innego ratownik co innego lekarz. Na ratownika wymagania są niezbyt wygórowane, więc podaż ratowników jest znacznie wyższa. Lekarz na karetce zarabia wielokrotnie więcej niż ratownik
  • Odpowiedz
@Drizz: Jeśli uważasz to za bulwersujące, otwórz klub, w którym na rurkach tańczyć będą tylko ratownicy. Ewentualnie możesz spróbować z tancerkami i tabliczką, że 100% napiwków dla nich klub przekazuje na rzecz miejscowej stacji ratownictwa medycznego. Może pomysł się przyjmie, ja tam kibicuję. Albo po prostu klub, w którym będziesz płacił tancerkom stawkę wprost powiązaną z pensją ratownika. Alternatywnie, możesz założyć partię polityczną i forsować postulat, że powinno powstać ministerstwo striptizu,
  • Odpowiedz
@milvanb: sporo racji ale nie do konca. Ja bym wydał i 2k za kompletny przegląd ale wiem ze takiego nie dostane. A czasu jaki zmarnuje na tłumaczenie lekarzom po co sie przyszłem zbadać jak jestem zdrowy to mi nikt nie odda.


@nastynas: Idziesz do prywatnych klinik. Maja po 1,5 - 2k pelen pakiet od krwi po tomografie. Po prostu nie chcialo Ci sie nawet poszukac, bo jestes wlasnie tym polakiem
  • Odpowiedz